{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

طرح پرداخت تعرفه واردات آثار چینی به بازار هنر آمریکا آسیب وارد خواهد کرد

کدخبر : 944

خانه حراج "کریستیز" خواهان معافیت در مورد اعمال تعرفه برای واردات محصولات هنری از چین شد. چرا که این تصمیم به بازار واردات آثار هنری از چین ضربه وارد خواهد کرد. خانه حراج "کریستیز" جزو نخستین مراکزی بود که درخواست تجدید نظر در این مورد را صادر کرد. در صورت تصویب این درخواست، دفتر نماینده حراج کریستیز در ایالات متحده، از پرداخت 15 درصد تعرفه ای که بر هفت نوع اثر هنری و عتیقه های چینی از جمله نقاشی ها ، نقاشی ها ، چاپ ها و مجسمه ها، معاف خواهد شد.

هنر‌ام‌روز-مه‌سیما شکریان: در آغاز این درخواست آمده که پرداخت تعرفه به جای آسیب رساندن به اقتصاد چین، ضرر قابل توجهی را به بازار تجاری کالای هنری چینی و شرکت "کریستیز" در ایالات متحده وارد خواهد کرد و حتی مجموعه دارارن هنر چین در آمریکا را ترغیب به خرید این آثار و اقلام از چین می‌کند. جایی که مجبور به پرداخت هزینه اضافه نیستند و با قیمتی ارزانتر می‌توانند این اقلام را تهیه کنند.

"کریستیز" در این درخواست توضیح می‌دهد: "این تصمیم به طور کلی بر بازار هنر ایالات متحده تأثیر خواهد گذاشت و توانایی خرید آثار هنری چینی را در خارج از ایالات متحده تقویت می‌کند."

به گزارش "آرت نت"، درخواست تجدید نظر "کریستیز" در مرحله اول از مراحل چهارگانه تصویب درخواست است. در حال حاضر این درخواست  توسط USTR  در دست بررسی است. نتیجه این بررسی تعیین می کند آیا طرح پرداخت تعرفه برای واردات محصولات چینی به آمریکا می تواند به "آسیب شدید اقتصادی" برای شرکت یا منافع آمریکایی منجر شود یا خیر.

اکتبر 2019 ، رئیس جمهور آمریکا "دونالد ترامپ" اعلام کرد که آمریکا مالیات 10 درصدی بر واردات محصولات چینی را، بر وارادات آثار هنری و عتیقه هم اجرا خواهد کرد. سپس در همین ماه، نرخ تعرفه را به 15 درصد افزایش داد. این طرح از اول سپتامبر به مرحله اجرا درآمد.

گفته می‌شود از حالا تا 31 ژانویه، از شرکت‌ها و مراکز تجاری درخواست شده تا درخواست معافیت خود را برای USTR  ارسال کنند.

اما این‌که آیا خانه های حراج های دیگر از "کریستیز" تبعیت کنند، هنوز مشخص نیست. نمایندگان رسانه ای حراجی‌های "ساتبیز"، "بونامز" و "فیلیپس" هنوز تصمیمشان را درباره ارسال درخواست معافیت از پرداخت تعرفه آثار چینی به خبرنگار "آرت نت" اعلام نکرده‌اند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها