{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 993

در مرحله نهایی داوری پنجاهمین "قلم طلایی بلگراد" پانزدهمین دوسالانه بین المللی تصویرسازی 2019، "نوشین صادقیان" و "سمانه صلواتی" از میان 140 تصویرگر راه یافته به کاتالوگ به ترتیب موفق به دریافت جایزه بزرگ و قلم طلایی شدند.

به گزارش هنر‌ام‌روز، در این رقابت "نوشین صادقیان" با چند قطعه اثر چاپ‌نشده با عنوان "درخت سیب و دیو" از مجموعه داستان‌های "ملک‌ابراهیم" موفق به دریافت جایزه بزرگ این دوسالانه شد و "سمانه صلواتی" با تصویرهای کتاب "شاید این کتاب منفجر شود" نوشته "رضا موزونی" منتشر شده از سوی "کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان"، موفق به دریافت یکی از سه جایزه قلم طلایی بلگراد شد.
بر اساس اعلام این مسابقه صادقیان به عنوان برگزیده جایزه بزرگ، ممکن است در شانزدهمین دوسالانه تصویرگری در سال 2021 یک نمایشگاه اختصاصی از آثارش داشته باشد. 
در لیست 140 نفری هنرمندان راه یافته به نمایشگاه، 17 تصویرگر ایرانی حضور داشتند که در نهایت دو تن از آنها موفق به دریافت رتبه های برتر شدند.
"نوشین صادقیان" و "سمانه صلواتی" از اعضای جوان انجمن تصویرگران ایران هستند که در کارنامه آنها حضور در نمایشگاه‎های متعدد گروهی و تصویرگری چندین کتاب دیده می شود.
گفتنی است، این مسابقه توسط انجمن هنرمندان و طراحان هنرهای کاربردی صربستان و یک شورای هنری شامل 9 عضو برگزار می شود.

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها