{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

خانه هنرمندان میزبان گرامیداشت ممیز

کدخبر : 994

چهاردهمین سالگرد زنده‌یاد "مرتضی ممیز"، هنرمند گرافیست جمعه ۲۴ آبان در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش هنر‌ام‌روز، به مناسبت چهاردهمین سالگرد "مرتضی ممیز"، مراسم گرامیداشت این هنرمند روز جمعه ۲۴ آبان ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان ایران به همراه نمایشگاهی از گزیده‌ آثار او در "گالری ممیز" خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود. در این نمایشگاه تعداد ۱۰۰ پوستر از آثار برگزیده "مرتضی ممیز" به نمایش گذاشته می‌شود. هم‌چنین نمایشگاهی از آثار "جیانپینگ‌هه"، طراح گرافیک از کشور آلمان با سخنرانی این هنرمند روز جمعه ۲۴ آبان در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

"مرتضی ممیز" در ۴ شهریورماه ۱۳۱۵ در تهران  به دنیا آمد. در سال ۱۳۳۵ وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته نقاشی شد و در آنجا زیر نظر "علی‌محمد حیدریان" که از شاگردان "کمال‌الملک" بود آموزش دید، در دانشگاه بود که با "سهراب سپهری"، "پرویز کلانتری"، "ژازه طباطبائی"، "چنگیز شهوق" و … آشنا می‌شود، و پس از فارغ التحصیلی  برای ادامه تحصیل راهی فرانسه شده و از مدرسه هنرهای تزئینی فرانسه فارغ التحصیل می‌شود.

"مرتضی ممیز" یکی از طراحان و بنیان‌گذاران رشته گرافیک در ایران بود و  لوگوهاى ماندگاری مثل لوگوی "موزه رضا عباسی" از آثار به جا مانده از این هنرمند است. او در سن ۶۹ سالگی بر اثر بیماری سرطان در گذشت.

نمایشگاه آثار زنده‌یاد مرتضی ممیز از ۲۴ آبان تا ۵ آذر در خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها