{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

آثاری مربوط به دوره صفویه و قاجار ایران در حراجی کریستیز

کدخبر : 743

حراجی کریستیز لندن در حراجی جدیدش با عنوان "هنردنیای اسلام و هند" مجموعه‌ای از آثار هنری و تاریخی ایرانی را به فروش خواهد گذاشت.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین، دراین حراجی که در تاریخ 24  اکتبر برگزار خواهد شد،  در مجموع 287 اثر به فروش گذاشته می‌شود که 57 اثر آن ایرانی هستند.

بخش اصلی آثار ایرانی در این حراجی مربوط به دوره صفویه و قاجار هستند و شامل نسخ خطی، قرآن های قدیمی، ظروف تزئینی و دیگر موارد می‌شود.همچنین یک نقاشی رنگ روغن از "محمد صادق" از هنرمندان قرن 18 ایران و نقاشِ دربار کریم خان زند، در این مجموعه به چشم می‌خورد و بالاترین قیمت در میان آثار ایرانی را دارد.  قیمت تقریبی این اثر بین 122 تا 184 هزار دلار تخمین زده‌ شده است.

در این بین کتاب شعری از "امیر خسرو دهلوی" شاهزاده فارسی زبان هندی نیز در این حراجی حضور دارد. پیش بینی می‌شود این کتاب با قیمتی در حدود 98 تا 147 هزار دلار به فروش برسد. این کتاب خطی نفیس حدود 556 سال پیش خلق شده‌است.

از دیگر آثار ایرانی در حراجی کریستیز لندن یک قلیان دوره قاجار، ظرف برنز دوره ایلخانی، آفتابه برنجی دوره صفوی، یک نسخه خطی قرآن دوره قاجار، شمعدان دوره صفویه ، یک جفت جام ساخته شده از طلا، نقره و برنج دوره قاجار، جواهردان چوبی و آینه قجری ، کشکول طلاکوب دوره قاجار،‌ کاشی صفوی ، آفتابه و تشت حکاکی شده برنز و طلا مربوط به دوره قاجار و دلو مسی برنزی خراسان ساخته شده در قرن ۱۲ میلادی هستند، که بین 3 تا 22 هزار دلار قیمت گذاری شده‌اند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها