{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 3560

کان که دو بار نامزد دریافت جایزه WGA شده بود، از سال ۱۹۶۷ تا ۷۲، ۱۵ قسمت از سریال«جادو شده» را با بازی الیزابت مونتگومری و ۱۶ قسمت از کارتون سوپر دوستان را در سال ۱۹۷۳ نوشت.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری برنا،  برنی کان، نویسنده برنامه‌های «Bwitched»، «Get Smart» و «Super Friends»، در سن ۹۰ سالگی درگذشت، خانواده وی اعلام کردند که کان چهارشنبه در بیمارستان وودلند هیلز درگذشته است.

 

کان متن بیش از ۱۰۰ قسمت از مهمترین برنامه‌های طنز تلویزیونی را در طول زندگی حرفه‌ای خود نوشته است. از جمله اعتبارات وی می‌توان به مریخ مورد علاقه من، مادرم ماشین، محل اتصال پت کت، دنیای من خوش آمدید، هانی وست، خانواده آدامز، عشق، سبک آمریکایی، گروه بردی، اتاق ۲۲۲، خانواده کبک، چیکو و مرد و قایق عشق اشاره کرد.

کان که دو بار نامزد دریافت جایزه WGA شده بود، از سال ۱۹۶۷ تا ۷۲، ۱۵ قسمت از سریال«جادو شده» را با بازی الیزابت مونتگومری و ۱۶ قسمت از کارتون سوپر دوستان را در سال ۱۹۷۳ نوشت. وی همچنین کمدی جو و والری را در سال‌های ۱۹۷۸-۷۹ با بازی پل رجینا و چار فونتانه نوشته است.

کان در ۲۶ آوریل ۱۹۳۰ در بروکلین متولد شد، یک شناگر عالی در دبیرستان بود، و برنده عناوین شهر و ایالت و همچنین مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جوانان و باشگاه‌های جوانان آمریکا شد.

او قبل از اینکه به شبکه‌های کمدی برود، در نمایش‌های بازی مانند NBC's Your First Impression کار می‌کرد.

کان همچنین در سال ۱۹۸۵ فیلم کمدی آموزش مقدماتی و چندین تله فیلم را نوشت.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها