{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 3669

المپیا دوکاکیس بازگر برنده اسکار، در نیویورک درگذشت. برادر این بازیگر آپولو دوکاکیس خبر درگذشت او را در فیس بوکش تایید کرد: "پس از چند ماه احساس ناخوشی او سرانجام در کنار [همسرش] لویی به آرامش رسید."

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایران آرت، المپیا دوکاکیس بازیگر تحسین‌شده‌ای که برای بازی در فیلم «ماه‌زده» (Moonstruck) برنده اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل شده بود، در سن ۸۹ سالگی درگذشت.

«المپیا دوکاکیس» برای بازی در فیلم‌های «ماگنولیاهای فولادی» (Steel Magnolias) در سال ۱۹۸۹، «دختر شاغل» (Working Girl) در سال ۱۹۸۸ و «قطعه موسیقی آقای هالند» (Mr. Holland’s Opus) در سال ۱۹۹۵ به شهرت رسیده بود. او بیش از ۱۵ سال از سینما دوری جست و به تدریس سینما در دانشگاه نیویورک روی آورد.

به گزارش ۳۰نما، «لویی زوریک» همسر دوکاکیس که بازیگر تئاتر بود در سال ۲۰۱۸ و در سن ۹۳ سالگی درگذشت. المپیا یکی از خویشاوندان «مایکل دوکاکیس» نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده در سال ۱۹۹۸ بود.

دوکاکیس پس از سال‌ها تجربه‌اندوزی از صحنه تئاتر در اواسط دهه ششم زندگی‌اش در «ماه‌زده» ظاهر شد. او برای بازی در این فیلم علاوه بر اسکار، برنده گلدن گلوب و اتحادیه منتقدین لس‌آنجلس و هیأت ملی نقد شد.

او سال ۲۰۱۳ در مستند «المپیا دوکاکیس: تعریف‌نشده» (Olympia Dukakis: Undefined) گفته بود: «وقتی فیلم «ماه‌زده» پرفروش شد دخترم با کارت اعتباری به کالج می‌رفت. از بازیگری چیزی نمی‌دانستم، از هیچ‌چیز چیزی نمی‌دانستم.»

دوکاکیس اغلب در نقش مادران تندخو ظاهر می‌شد و چنین نقشی را در مقابل «کریستی الی» در فیلم «ببین چه کسی حرف می‌زند» (Look Who’s Talking) در سال ۱۹۸۹ و «پدر» (Dad) در سال ۱۹۸۹ بازی کرد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها