{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 3899

مسئولان هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین به صورت رسمی از برگزاری بخش دوم این رویداد سینمایی در فضای باز خبر دادند.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین، امسال در دو مرحله برنامه‌ریزی شده برگزار شد. مرحله نخست آن از اول تا پنجم مارس (۱۱ تا ۱۵ اسفند) و به صورت مجازی و با اعلام برندگان بخش‌های متفاوت برگزار شد و  بخش دوم و تابستانه جشنواره نیز با نمایش حضوری آثار منتخب و برگزاری مراسم اعطای جوایز از ۹ تا ۲۰ ژوئن (۹ تا ۱۹ خرداد) در ۱۶ سینمای روباز برگزار خواهد شد.

به سبب افزایش نگرانی در رابطه شیوع احتمالی ویروس کرونا در جشنواره، بخش نمایش حضوری جشنواره برلین به فضای باز برده می‌شود.

ماریت ریسنبیک و کارلو شاتریان، مدیران جشنواره فیلم برلین در بیانیه‌ای اعلام کردند: «گرچه در ابتدا شکل برگزاری بخش دوم جشنواره به شکل دیگری برنامه‌ریزی شده بود اما از مفهوم جدید جشنواره ویژه تابستانی برلین بسیار خشنودیم و مخاطبان جشنواره نیز تجربه‌ای بسیار خاص خواهند داشت. این جشنواره با هدف ترغیب مجدد مخاطبان برای حضور در سینما و زنده نگه‌داشتن برگزاری حضوری رویدادهای فرهنگی برپا می‌شود.

بخش دوم و تابستانی جشنواره برلین با برگزاری مراسم اعطای جوایز نیز همراه خواهد بود که برندگان آن پیش از این اعلام شده‌ بودند.

هچنین برندگان دو جایزه بهترین مستند و بهترین فیلم اول با جایزه نقدی به ترتیب ۴۰ و ۵۰ هزار یورویی هم معرفی خواهند شد. 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها