{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 3361

ساسان سالور با اشاره به تعطیلی سینماها و پروژه‌های تولید فیلم در سینما به دلیل شیوع کرونا، رونق گرفتن شبکه نمایش خانگی در این شرایط را از هر نظر اتفاقی مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش هنر ام‌روز، ساسان سالور تهیه‌کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، اظهار داشت: در شرایطی که این روزها قرار داریم و تجربه می‌کنیم که البته یک بحران جهانی است با وجود اینکه همیشه در مدیریت این بحران ضعیف عمل کرده‌ایم و قدرت چندانی برای مقابله با آن نیز وجود ندارد و برای فرهنگ‌سازی در جامعه هم هیچ برنامه‌ریزی و ایده‌ای در نظر گرفته نشده است. در همین راستا اگر بخواهیم مثالی بزنیم باید به تلویزیون اشاره کنیم که برنامه خاصی برای فرهنگ‌سازی در روزهای کرونا نداشته است.

سالور تصریح کرد: ادامه شیوع ویروس کرونا منجر به تعطیلی مشاغل مختلف شد و من به شخصه معتقدم اگر برنامه‌ریزی درست و فکری سازنده داشته باشیم می‌توانیم از این تهدید یک فرصت بسازیم و آثاری تولید کنیم که در خور شأن مخاطب باشند و از طرفی رونق را در کار به وجود بیاورند. ما پیش از کرونا هم با بحران روبرو بودیم و وضعیت اقتصادی‌مان به قدری وحشتناک بود که نیاز به ایده‌های تازه برای جلوگیری از شکست‌های متعدد مالی بودیم و کرونا این وضعیت وحشتناک را به مراتب بدتر کرد.

او افزود: امروز علاوه بر اهالی سینما، اهالی تئاتر هم در شرایط بدی قرار دارند که شاید به مراتب از وضعیت سینماگران بدتر باشد. تلویزیون می‌تواند در این شرایط با طراحی برنامه‌هایی که به پخش تله‌تئاترها می‌پردازند در این بحران در کنار تئاتر قرار بگیرد و من به شخصه حاضرم با همکاری تلویزیون چنین برنامه‌ای را تهیه کنم اما متأسفانه هیچ همت و علاقه‌ای در این زمینه وجود ندارد. در این شرایط که همت چندانی از سوی مسئولان ما وجود ندارد خود سینماگران مجبور به اجرای ایده‌هایی هستند که خود را از این بحران نجات دهند. رونق گرفتن سریال‌سازی در شبکه نمایش خانگی خود یکی از همین ایده‌ها است و پیشرفت فضای مجازی و اینترنت که مثل شبکه‌های کابلی عمل می‌کنند به این اتفاق کمک کرده است.

سالور خاطرنشان کرد: به نظر من شبکه نمایش خانگی و پلتفرم‌هایی که در آن فعالیت می‌کنند نباید وارد عرصه تولید شوند و فعالیتشان را در عرصه پخش محدود کنند. من اطلاعات چندانی از این موضوع ندارم که پلتفرم‌ها با چه مجوزی وارد عرصه تولید شده‌اند اما اگر تولید در این رسانه مسیر درستی را طی کند قطعاً در هر صورت وقتی در بیکاری مطلق و تعطیلی سینماها شرایطی برای کار برخی افراد پیش می‌آید آن شرایط و اتفاق را می‌توان مثبت ارزیابی کرد و به شخصه موافق آن هستم.

 

این تهیه‌کننده در پایان اظهار داشت: تولیدات شبکه نمایش خانگی باید کیفیت بیشتری داشته باشند چرا که مردم برای دیدن این آثار به صورت مستقیم هزینه می‌کنند. من هم فیلمنامه‌ای دارم که سعی دارم این اثر را در قالب یک سریال به تولید برسانم. باید بپذیریم که تولیدات سینما و مدیوم‌های تصویری در همه جای دنیا با هزینه‌های بالایی صورت می‌گیرد و البته یک کار بسیار تخصصی است. کاش شرایط سینما و تلویزیون ما به شکلی شود تا افرادی که سال‌ها تلاش کرده‌، تجربه کسب کرده و درس خوانده‌اند مجبور نباشند برای دغدغه اقتصادی به هر کاری جواب مثبت بدهند و به لحاظ معیشتی آنقدر شرایط زندگی‌شان مناسب باشد که در ارزشمندی از آن‌ها شاهد باشیم.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها