{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 3740

مرکز تحقیقات صدا و سیما یافته‌های نظرسنجی پربیننده‌ترین برنامه‌ها و پربیننده‌ترین سریال‌های نیمه دوم سال گذشته را منتشر کرد که بر اساس آن فیلم‌ها و سریال‌ها با ۶۲ درصد، بیش از بخش‌های خبری بیننده داشتند.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری هنرآنلاین، یافته‌های نظرسنجی مرکز تحقیقات صدا و سیما نشان می‌دهد در میان انواع مختلف برنامه‌ها، برنامه‌های نمایشی شامل فیلم‌های سینمایی و سریال‌ها بیش از دیگر برنامه‌ها (۶۱.۸ درصد) بیننده دارد و بعد از آن اخبار با ۵۴.۴ درصد بیننده در رتبه بعدی قرار گرفته است.

در میان سریال‌هایی که فصل پاییز روی آنتن تلویزیون رفتند، «خانه امن» تولید مرکز سیمافیلم و «نجلا» و «زمین گرم» از شبکه سه در رتبه‌های اول تا سوم پربیننده‌ترین سریال‌ها قرار گرفتند. آمار مخاطبان سریال‌های پاییزی به این شرح است: «خانه امن» ۴۴.۶ درصد، «نجلا» ۳۵.۵ درصد، «زمین گرم» ۲۸.۷ درصد، «ایلدا» ۲۷.۶ درصد، «از سرنوشت» (فصل سوم) ۲۷.۶ درصد و «صفر بیست‌ویک» ۲۵.۹ درصد.

در نظرسنجی برای انتخاب پربیننده‌ترین سریال‌های زمستان ۹۹ هم «خانه امن» همچنان در صدر قرار گرفت و پس از آن «دادستان» مسعود ده‌نمکی با ۳۸.۵ درصد دوم شد. تکرار و بازپخش «پایتخت ۵» هم با داشتن ۳۲.۶ درصد در رده سوم پربیننده‌های سه ماه پایانی سال ۹۹ ایستاد. «باخانمان» با ۳۰ درصد، «بیگانه‌ای با من است» با ۲۷.۴ درصد، «پایتخت ۴» با ۲۶.۷ درصد، «روزهای ابدی» با ۲۳.۴ درصد و «شرم» با ۲۲.۱ درصد دیگر سریال‌های پربیننده زمستان ۹۹ بودند.

«خانه امن» به کارگردانی احمد معظمی به گونه‌ای دنباله سریال پیشین او «ترور خاموش» بود، هر چند اینجا مبارزه با نیروهای تروریستی داعش در داخل مرزهای ایران در محور اصلی قرار گرفت. «خانه امن» با بازی حمیدرضا پگاه، امین زندگانی، سیما تیرانداز، پرویز فلاحی‌پور، شهره سلطانی، سپیده خداوردی، شیوا ابراهیمی، سوگل طهماسبی، رحیم نوروزی، سامان صفاری، شهروز ابراهیمی، سامان دارابی و... از ۱۰ آبان تا هفتم دی ۹۹ روی آنتن شبکه یک رفت.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها