{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 3876

سریال فانتزی "سایه و استخوان" که پخش قسمت‌های نخست آن با رکوردشکنی همراه بوده، در حال حاضر در رده هفدهم پربیننده‌ترین سریال‌های نت‌فلیکس در سال ۲۰۲۱ و پنجاه و ششم تاریخ شبکه قرار دارد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایران آرت، نت‌فلیکس در چند سال اخیر سریال‌های پربیننده‌ای چون "بریجرتون" (Bridgerton) و یا "چه کسی سارا را کشت؟"  را منتشر کرده که دست کم هفت هفته در صدر جدول پربیننده‌ترین عناوین شبکه جای گرفته‌اند. "جینی و جورجیا" نیز رکورد "ببر شاه" را شکست و ۲۹ روز متوالی در صدر قرار گرفت.

در مجموع نت‌فلیکس سالی فوق‌العاده را پشت سر می‌گذارد اما هیچ‌یک از سریال‌های یاد شده موفق به ثبت رکورد "سایه و استخوان" (Shadow and Bone) نشده بودند. این سریال فانتزی در ۱۲ روز اول پس از انتشار به شکل متوالی در صدر جدول پربیننده‌ترین‌های نت‌فلیکس قرار گرفته است. در تاریخ نت‌فلیکس تنها سریال‌های "زمین مذاب" (Floor is Lava) و "راچد" (Ratched) موفق به ثبت چنین رکوردی در افتتاحیه شده بودند.

به گزارش 30نما، تفاوت کلیدی میان "سایه و استخوان" و دیگر سریال‌ها در سال ۲۰۲۱ "روزهای افتتاحیه" است. به ندرت پیش می‌آید که سریالی در اولین روزهای پخش به شکل متوالی و طولانی در صدر قرار بگیرد. فهرست عناوینی که موفق شده‌اند ۱۲ روز متوالی صدرنشین نت‌فلیکس باشند طولانی است: "جینی و جورجیا"، "ببر شاه"، "گامبی وزیر"، "آکادمی آمبرلا"، "به ۱۳ دلیل"، "دور" و بسیاری دیگر. اما تنها سه سریال در ۱۲ روز اول صدرنشین بوده‌اند و "سایه و استخوان" یکی از آن‌هاست.

"سایه و استخوان" حتی "حلقه" که نهمین سریال پربیننده نت‌فلیکس در سال ۲۰۲۱ بوده است را مهار کرده است. با توجه به افزایش مشترکین نت‌فلیکس، باقی ماندن یک عنوان در صدر نیازمند عملکرد قدرتمند در میان چند رده سنی است. به همین علت ۱۲ روز باقی ماندن در صدر پس از افتتاحیه مأموریتی بسیار دشوار خواهد بود.

سریال فانتزی "سایه و استخوان" در حال حاضر در رده هفدهم پربیننده‌ترین سریال‌های نت‌فلیکس در سال ۲۰۲۱ و پنجاه و ششم تاریخ شبکه قرار دارد اما انتظار می‌رود که به زودی به رده‌های بالاتر برسد و در میان ده عنوان برتر جای بگیرد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها