{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 1025

کانون فیلم "خانه سینما"، در تازه‌ترین برنامه خود، به مناسبت تولد زنده یاد "یدالله صمدی" و به دنبال مراسم یادمان او فیلم " اتوبوس " را به نمایش خواهد گذاشت.

به گزارش هنر‌ام‌روز و به نقل از روابط عمومی "خانه سینما"، نسخه مورد نظر از فیلم "اتوبوس" که به تازگی از روی نگاتیو نگه داری شده در فیلمخانه ملی ایران چاپ شده و کیفیت صدا و تصویر فیلم بسیار خوب است.

"اتوبوس" فیلمی به کارگردانی یدالله صمدی و نویسندگی "داریوش فرهنگ" (اصل این فیلمنامه در واقع متعلق به "محمود دولت آبادی" است) ساختهٔ سال ۱۳۶۴ است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: "اهالی یک روستا به دو گروه بالادهی و پایین دهی (حیدری و نعمتی) تقسیم شده‌اند. سرکرده نعمتی‌ها نمکزار خود را به کدخدا، که به دشمنی و کینه بین دو گروه دامن می‌زند می‌فروشد و یک اتوبوس مستعمل می‌خرد تا با آن مسافرکشی کند. ورود اتوبوس به روستا کار گاریچی (مسافرکش) حیدری‌ها را کساد می‌کند و اختلاف‌ها بیش‌تر می‌شود. در این میان کدخدا سرکرده حیدری‌ها را ترغیب می‌کند تا آسیابش را به او  کدخدا  بفروشد و اتوبوسی بخرد. کش مکش بیش از پیش بالا می‌گیرد."

در این فیلم زنده‌یاد "هادی اسلامی"، "حمید طاعتی"، "زنده‌یاد مرتضی احمدی"، "اصغر زمانی"، "یوسف صمدزاده"، "محمدقاسم پورستار"، "زنده‌یاد مهری مهرنیا"، "خسرو دستگیر" به ایفای نقش می‌پردازند.

در جلسه‌ که در تاریخ سه شنبه 28 آبان در خانه سینما ساعت 18 برگزار می‌شود، پس از نمایش فیلم "اتوبوس"، "عزیزالله حاجی مشهدی" و "امید نجوان" در نشستی درباره فیلم صحبت خواهند کرد.

علاقمندان می توانند برای حضور، به نشانی خیابان بهارجنوبی، کوچه سمنان، پلاک 29 ،خانه سینما مراجعه کنند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها