{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

فیلم سینمایی حوا، مریم، عایشه جایزه‌ای دریافت کرد

کدخبر : 1060

فیلم سینمایی "حوا، مریم، عایشه" به کارگردانی "صحرا کریمی" جایزه بهترین بازیگر زن از فستیوال فیلم‌های آسیایی لس آنجلس را دریافت کرد.

هنرام‌روز-زهرا ره‌گشای: فیلم سینمایی "حوا، مریم، عایشه" به کارگردانی "صحرا کریمی" و تهیه‌کنندگی "کتایون شهابی" است که توانست در فستیوال فیلم‌های آسیایی لس آنجلس یوزپلنگ برفی (جایزه بهترین بازیگر زن) را کسب کرد. این جایزه به هرسه بازیگر زن فیلم "آرزو آریاپور، فرشته افشار، حسیبا ابراهیمی" تعلق گرفت.

صحرا کریمی کارگردان افغال اهل ایران است که تاکنون بیش از سی فیلم کوتاه داستانی و مستند و چندین فیلم نیمه بلند داستانی و یک فیلم بلند مستند را کارگردانی کرده است. "زنان پشت فرمان رانندگی" و "نسیمه، خاطرات روزانه دختری مهاجر" از ساخته‌های "صحرا کریمی" است که "زنان افغان پشت فرمان رانندگی" تقریباً در 30 فستیوال بین‌المللی فیلم در سراسر دنیا شرکت کرده‌است که نزدیک به 22 جایزه از جمله بهترین فیلم مستند سال 2010 اسلواکی را از آن خود کرد.

این فیلم افغان که پیش‌تر در بخش مسابقه رسمی اوریزونتی ونیز و 11 فستیوال  دیگر در سراسر جهان به نمایش در آمده است اواسط آذر ماه در سینمای هنر و تجربه در ایران اکران خواهد شد.

فیلم سینمایی "حوا، مریم، عایشه" داستان زندگی سه زن افغان از سه طبقه اجتماعی متفاوت در کابل را دنبال می‌کند. حوا زنی است خانه‌دار و سنتی که تنها شادی او صحبت با کودک 8 ماهه خود است که در شکم دارد. در دنیایی دورتر مریم، تحصیلکرده و گوینده خبر تلویزیون افغانستان است که تلاش می کند از شوهر خیانت‌کار خود طلاق گیرد. و عایشه، نوجوانی است که همیشه آرزو داشته برخلاف مادرش با عشق ازدواج کند، اما ناچار می شود که با پسر عمه اش نامزد شود. حوا،مریم،عایشه زنانی هستند که برای اولین بار در زندگی می خواهند سرنوشت خود را به دست گیرند.

کمپانی نوری پیکچرز پخش بین الملل این فیلم را بر عهده دارد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها