{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 1219

"دنی آیلو" بازیگر سینما در سن 86 سالگی درگدشت. او در کارنامه هنری خود 25 فیلم را بازی کرده است که در فیلم "کار درست را انجام بده" نامزد جایزه اسکار شده بود.

به گزارش هنر ام‌روز "دنی آیلو" بازیگر سینما در سن 86 سالگی بر اثر یک بیماری ناگهانی در نیوجرسی درگذشت. او برای بازی در درام "کار درست را انجام بده" ‌در سال ۱۹۸۹ نامزدی اسکار و گلدن گلوب را برای بهترین بازیگر مرد نقش مکمل کسب کرده بود.

آیلو سال ۱۹۷۳ با درام "طبل را آهسته‌تر بزن" که "رابرت دنیرو" نیز از بازیگرانش بود، به شهرت رسید. او بعد در نقش تونی روساتو در فیلم "پدرخوانده ۲" بازی کرد و بعد در "روزی روزگاری در آمریکا" ساخته "سرجیو لئونه" بار دیگر در کنار "رابرت دنیرو" ظاهر شد.

این بازیگر یک جایزه امی برای بازی در "یک خانواده از غریبه‌ها" دریافت کرد. او بازیگر فیلم‌های تحسین شده دیگری چون "رز ارغوانی قاهره"، "رادیو سیتی" و "نردبان یعقوب" هم بود. و همچنین برای بازی در فیلم "ماه‌زده" در سال ۱۹۸۷ در نقش برادر بزرگ‌تر "نیکلاس کیج" مورد تحسین قرار گرفت. 

"اسپایک لی" که کارگردانی مهمترین نقش‌آفرینی وی را برعهده داشت با خبر درگذشت او نوشت: قلبم شکست وقتی فهمیدم برادرم "دنی آیلو" شب پیش سفر معنوی‌اش را انجام داد. ما با هم با "کار درست را انجام بده" در سینما تاریخ‌سازی کردیم. بهشت جایگاه ابدی‌ات باد.

آیلو جدیدترین نقش‌آفرینی‌اش را سال ۲۰۱۷ در فیلم "همسایگی" انجام داده بود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها