{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

درخواست کانون فیلم‌نامه نویسان

کدخبر : 1473

کانون فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران در بیانیه‌ای ضمن همدردی با مردم ایران در پی سقوط هواپیمای اوکراینی، خواستار پاسخ مسئولان به پرسش‌گری‌ها و برپایی تشییع باشکوه مردمی قربانیان شد.

به گزارش هنر ام‌روز، متن بیانیه کانون فیلم‌نامه نویسان سینمای ایران به شرح زیر است:

"آرزو داشتیم سینما نیز چون قلم‌های ما که می‌توانند همین لحظه بر کاغذ بچرخند تا روایتگر درد باشند، همین حالا می‌توانست تصویرگر زندگی آدم‌هایی باشد که برای آن هزاران قصه نوشته بودند اما داستان زندگی‌شان تنها در 300 ثانیه به پایان رسید. آرزو داشتیم تماشای آن‌چه می‌نویسیم و روی پرده نقش می‌بندد، بتواند روشن‌گر و التیام‌بخش زخم مردمانی باشد که سال‌هایی سخت را پشت سر می‌گذارند. افسوس؛ که سینما، هنر لحظه نیست.

آن‌چه امروز از ما به‌عنوان یک نهاد صنفی در قبال فاجعه‌ی سقوط پرواز شماره ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین و کشته‌شدن 167 مسافر آن برمی‌آید، تقاضای رسیدگی فوری، پاسخگویی و محاکمه‌ی عاملان اتفاق و مقصران اطلاع‌رسانی دیرهنگام به مردم ایران است؛ و هم‌زمان، ایستادن در کنار ملتِ داغِ فرزند دیده‌ای که می‌خواهند عزای مردمی خودشان را بر پا کنند و ما هم دوشادوش آن‌ها سیاه‌پوش غم‌شان هستیم. برپایی یک تشییع باشکوه و شایسته‌ی یاد مسافران جان‌باخته‌ی ایرانی این پرواز، کوچک‌ترین خواسته‌ی ما از حاکمیت برای در کنار مردم ایستادن است".

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها