{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

برندگان جوایز انتخاب منتقدان معرفی شد

کدخبر : 1479

"کوئنتین تارانتینو، سم مندس، بونگ جون هو، واکین فینیکس، رنی زلوگر، برد پیت و لورا درن" از برندگان بیست و پنجمین دوره جوایز سالانه انتخاب منتقدان بودند.

به گزارش هنر ام‌روز، انجمن انتخاب منتقدان (BFCA) بامداد دوشنبه به وقت ایران در مراسمی که در بارکر هنگر در سانتا مونیکا در کالیفرنیا برگزار و زنده از شبکه سی‌دبلیو پخش ‌شد، برندگان بیست و پنجمین دوره جوایز سالانه انتخاب منتقدان را معرفی کرد.

در بخش سینمایی، "روزی روزگاری در هالیوود" به کارگردانی کوئنتین تارانتینو که 12 نامزدی کسب کرده بود، جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد. این فیلم همچنین در سه بخش بهترین فیلمنامه غیراقتباسی (تارانتینو)، بهترین بازیگر مرد مکمل (برد پیت) و بهترین طراحی صحنه (باربارا لینگ و نانسی هیگ) برنده شد.

جایزه بهترین کارگردان به‌طور مشترک به بونگ جون هو کارگردان کره‌ای برای "انگل" و سام مندس برای درام جنگی "1917" رسید. "انگل" جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان را هم برد و "1917" به‌جز بخش بهترین کارگردان در دو بخش بهترین فیلمبرداری (راجر دیکنز) و بهترین تدوین (لی اسمیت) نیز برنده شد.

درام جنایی "ایرلندی" به کارگردانی مارتین اسکورسیزی که با 14 نامزدی بیشترین نامزدی را در این دوره جوایز سالانه انجمن انتخاب منتقدان (با نام قبلی انجمن منتقدان فیلم رسانه‌‌‌ای) کسب کرده بود، تنها در بخش بهترین گروه بازیگری جایزه گرفت.

Robert+De+Niro+and+Al+Pacino+accept+the+Best+Acting+Ensemble+award+for+_The+Irishman_+onstage+during+the+25th+Annual+Critics_+Choice+Awards+at+Barker+Hangar+on+January+12_+2020+in+Santa+Monica_+California.

 

جایزه بهترین بازیگر مرد به واکین فینیکس برای "جوکر" اعطاء شد و رنی زلوگر برای "جودی" جایزه بهترین بازیگر زن را برد. لورا درن هم برای "داستان ازدواج" بهترین بازیگر زن مکمل معرفی شد. از سوی دیگر، جایزه بهترین بازیگر مرد یا زن جوان به رومن گریفین دیویس برای "جوجو خرگوش" رسید.

در بخش تلویزیون، "جانشینی" تولید شبکه اچ‌بی‌او بهترین سریال درام شناخته شد و جایزه بهترین سریال کمدی به "فلیبگ" از آمازون پرایم رسید. "وقتی ما را می‌بینند" از نتفلیکس جایزه بهترین سریال کوتاه را گرفت و "ال کامینو: فیلم برکینگ بد " دیگر تولید نتفلیکس بهترین فیلم تلویزیونی شناخته شد.

در این مراسم همچنین ادی مورفی بازیگر کهنه‌کار جایزه یک عمر دستاورد BFCA را دریافت کرد.

انجمن انتخاب منتقدان در 1995 تأسیس شد و با بیش از 300 منتقد تلویزیونی، رادیویی و آنلاین در ایالات متحده و کانادا، بزرگ‌ترین گروه منتقدان در آمریکای شمالی است. این انجمن سال گذشته "رُما" به کارگردانی آلفونسو کوارون را بهترین فیلم سال معرفی کرد.

فهرست برندگان بخش سینمایی بیست و پنجمین دوره جوایز سالانه انتخاب منتقدان به شرح زیر است:

بهترین فیلم: "روزی روزگاری در هالیوود" (Once Upon a Time in Hollywood) – سونی

دیگر نامزدها: "1917" – یونیورسال / "فورد در برابر فراری" (Ford v Ferrari) – فاکس / "ایرلندی" (The Irishman) – نتفلیکس / "جوجو خرگوش" (Jojo Rabbit) – فاکس سرچ‌لایت / "جوکر" (Joker) – برادران وارنر / "زنان کوچک" (Little Women) – سونی / "داستان ازدواج" (Marriage Story) – نتفلیکس / "انگل" (Parasite) / "جواهرات تراش‌نخورده" (Uncut Gems)

بهترین کارگردان: بونگ جون هو، "انگل" و سام مندس، "1917" (مشترک)

دیگر نامزدها: نوا بامبک، "داستان ازدواج" / گرتا گرویگ، "زنان کوچک" / جوزف و بن سفدی، "جواهرات تراش‌نخورده" / مارتین اسکورسیزی، "ایرلندی" / کوئنتین تارانتینو، "روزی روزگاری در هالیوود"

بهترین بازیگر مرد: واکین فینیکس، "جوکر"

دیگر نامزدها: آنتونیو باندراس، "رنج و افتخار" (Pain and Glory) / رابرت دنیرو، "ایرلندی" / لئوناردو دی‌کاپریو، "روزی روزگاری در هالیوود" / آدام درایور، "داستان ازدواج" / ادی مورفی، "اسم من دولمایت است" (Dolemite Is My Name) / آدام سندلر، "جواهرات تراش‌نخورده"

Joaquin+Phoenix+accepts+the+Best+Actor+award+for+_Joker_+from+Anne+Hathaway+onstage+during+the+25th+Annual+Critics_+Choice+Awards+at+Barker+Hangar+on+January+12_+2020+in+Santa+Monica_+California.

 

بهترین بازیگر زن: رنی زلوگر، "جودی" (Judy)

دیگر نامزدها: آکوافینا، "خداحافظی" (The Farewell) / سینتیا اریوو، "هریت" (Harriet) / اسکارلت جوهانسن، "داستان ازدواج" / لوپیتا نیونگو، "ما" (Us) / سرشا رونان، "زنان کوچک" / شارلیز ترون، "خبر تکان‌دهنده" (Bombshell)

بهترین بازیگر مرد مکمل: برد پیت، "روزی روزگاری در هالیوود"

دیگر نامزدها: ویلم دافو، "فانوس دریایی" (Lighthouse) / تام هنکس، "یک روز زیبا در محله" (A Beautiful Day in the Neighborhood) / آنتونی هاپکینز، "دو پاپ" (The Two Popes) / آل پاچینو، "ایرلندی" / جو پشی، "ایرلندی"

بهترین بازیگر زن مکمل: لورا درن، "داستان ازدواج"

دیگر نامزدها: اسکارت جوهانسن، "جوجو خرگوش" / جنیفر لوپز، "گوش‌برها" (Hustlers) / فلورنس پیو، "زنان کوچک" / مارگو روبی، "خبر تکان‌دهنده" / چائو شوجن، "خداحافظی"

بهترین بازیگر مرد یا زن جوان: رومن گریفین دیویس، "جوجو خرگوش"

دیگر نامزدها: جولیا باترز، "روزی روزگاری در هالیوود" / نوا ژوپ، "Honey Boy" / توماسین مکنزی، "جوجو خرگوش" / شاهادی رایت جوزف، "ما" / آرچی ییتس، "جوجو خرگوش"

بهترین گروه بازیگری: "ایرلندی"

دیگر نامزدها: "خبر تکان‌دهنده" / "چاقوها بیرون" (Knives Out) / "زنان کوچک" / "داستان ازدواج" / "روزی روزگاری در هالیوود" / "انگل"

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: کوئنتین تارانتینو، "روزی روزگاری در هالیوود"

دیگر نامزدها: نوا بامبک، "داستان ازدواج" / رایان جانسن، "چاقوها بیرون" / بونگ جون هو و هان جین وون، "انگل" / لولو وانگ، "خداحافظی"

بهترین فیلمنامه اقتباسی: گرتا گرویگ، "زنان کوچک"

دیگر نامزدها: نوا هارپستر و مایکا فیتزرمن-بلو،"یک روز زیبا در محله" / آنتونی مکارتن، "دو پاپ" / تاد فیلیپس و اسکات سیلور، "جوکر" / تایکا وایتیتی، "جوجو خرگوش" / استیون زیلیان، "ایرلندی"

بهترین فیلمبرداری: راجر دیکنز، "1917"

دیگر نامزدها: یارین بلاشکه، "فانوس دریایی" / فدون پاپامیشائیل، "فورد در برابر فراری" / رودریگو پری‌یتو، "ایرلندی" / رابرت ریچاردسن، "روزی روزگاری در هالیوود" / لارنس شر، "جوکر"

بهترین طراحی صحنه: باربارا لینگ و نانسی هیگ، "روزی روزگاری در هالیوود"

دیگر نامزدها: مارک فریدبرگ و کریس موران، "جوکر" / دنیس گاسنر و لی ساندالس، "1917" / جس گونکور و کلر کافمن، "زنان کوچک" / لی ها جون، "انگل" / باب شاو و رجینا گریوز، "ایرلندی" / دونال وودز و جینا کرامول، "دانتن ابی" (Downton Abbey)

بهترین تدوین: لی اسمیت، "1917"

دیگر نامزدها: رونالد برانستاین و بنی سفدی، "جواهرات تراش‌نخورده" / اندرو باکلند و مایکل مکاسکر، "فورد در برابر فراری" / یانگ جینمو، "انگل" / فرد راسکین، "روزی روزگاری در هالیوود" / تلما شونمیکر، "ایرلندی"

بهترین طراحی لباس: روث ای. کارتر، "اسم من دولمایت است"

دیگر نامزدها: جولیان دی، "راکت‌من" (Rocketman) / جکلین دورن، "زنان کوچک" / آریان فیلیپس، "روزی روزگاری در هالیوود" / سندی پوئل و کریستوفر پترسن، "ایرلندی" / آنا رابینز، "دانتن ابی"

بهترین چهره‌پردازی و مو: "خبر تکان‌دهنده"

دیگر نامزدها: "اسم من دولمایت است" / "ایرلندی" / "جوکر" / "جودی" / "روزی روزگاری در هالیوود" / "راکت‌من"

بهترین جلوه‌های تصویری: "انتقامجویان: آخر بازی" (Avengers: Endgame)

دیگر نامزدها: "1917" / "به سوی ستاره‌ها" (Ad Astra) / "هوانوردان" (The Aeronauts) / "فورد در برابر فراری" / "ایرلندی" / "شیرشاه" (The Lion King)

بهترین موسیقی: هیلدور گودنادوتیر، "جوکر"

دیگر نامزدها: مایکل آبلز، "ما" / الکساندر دپلا، "زنان کوچک" / رندی نیومن، "داستان ازدواج" / تامس نیومن، "1917" / رابی رابرتسن، "ایرلندی"

بهترین ترانه: "دوباره خودم را دوست خواهم داشت" (I’m Gonna Love Me Again)، التون جان از فیلم "راکت‌من" و "گلاسگو" (Glasgow)، مری استینبرگن از فیلم "رز وحشی" (Wild Rose) (مشترک)

دیگر نامزدها: "در کنار تو می‌مانم" (I’m Standing With You) از فیلم "موفقیت" (Breakthrough) / "درون ناشناخته" (Into the Unknown)، کریستن اندرسن-لوپز و رابرت لوپز از فیلم "یخ‌زده 2" (Frozen 2) / "بی‌کلام" (Speechless) از فیلم "علاء‌الدین" (Aladdin) / "روح" (Spirit)، بیانسه از فیلم "شیرشاه" / "به پا خیز" (Stand Up) از فیلم "هریت"

بهترین فیلم بلند انیمیشن: "داستان اسباب‌بازی 4" (Toy Story 4)

دیگر نامزدها: "نفرت‌انگیز" (Abominable) / "یخ‌زده 2" / "چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان" (How to Train Your Dragon: The Hidden World) / "بدنم را از دست دادم" ('I Lost My Body) / "حلقه گمشده" (Missing Link)

بهترین فیلم خارجی‌زبان: "انگل"، بونگ جون هو (کره جنوبی)

دیگر نامزدها: "آتلانتیک" (Atlantics)، ماتی دیوپ (سنگال) / "بینوایان" ('Les Miserables)، لاد لی (فرانسه) / "رنج و افتخار"، پدرو آلمودوار (اسپانیا) / "پرتره یک بانو در آتش" (Portrait of a Lady on Fire)، سلین سیاما (فرانسه)

Interpreter+Sharon+Choi+and+director+Bong+Joon-ho+accept+the+Best+Director+award+for+_Parasite_+speaks+onstage+during+the+25th+Annual+Critics_+Choice+Awards+at+Barker+Hangar+on+January+12_+2020+in+Santa+Monica_+California.

 

بهترین کمدی: "اسم من دولمایت است"

دیگر نامزدها: "درس‌خوان" (Booksmart) / "خداحافظی" / "جوجو خرگوش" / "چاقوها بیرون"

بهترین فیلم اکشن: "انتقامجویان: آخر بازی"

دیگر نامزدها: "1917" / "فورد در برابر فراری" / "جان ویک: فصل 3 - پارابلوم" (John Wick: Chapter 3 - Parabellum) / "اسپایدرمن: دور از خانه" (Spider-Man: Far from Home)

بهترین فیلم علمی تخیلی/ترسناک: "ما"

دیگر نامزدها: "به سوی ستاره‌ها" / "انتقامجویان: آخر بازی" / "چله تابستان" (Midsommar)

 

فهرست برندگان بخش تلویزیونی بیست و پنجمین دوره جوایز سالانه انتخاب منتقدان به شرح زیر است:

بهترین سریال درام: "جانشینی" (‌Succession)، اچ‌بی‌او

دیگر نامزدها: "تاج" (The Crown)، نتفلیکس / "David Makes Man"، اون / "بازی تاج و تخت" (Game of Thrones)، اچ‌بی‌او / "مبارزه خوب" (The Good Fight)، سی‌بی‌اس / "Pose"، اف‌ایکس / "این ما هستیم" (This Is Us)، ان‌بی‌سی / "نگهبانان" (Watchmen)، اچ‌بی‌او

بهترین سریال کمدی: "فلیبگ" (Fleabag)، آمازون پرایم

دیگر نامزدها: "بری" (Barry)، اچ‌بی‌او / "مامان" (Mom)، سی‌بی‌اس / "یک روز در زمان" (One Day at a Time)، نتفلیکس / "PEN15"، هولو / "شیتز کریک" (Schitt’s Creek)، پاپ

بهترین سریال کوتاه: "وقتی ما را می‌بینند" (When They See Us)، نتفلیکس

دیگر نامزدها: "Catch-22"، هولو / "چرنوبیل" (Chernobyl)، اچ‌بی‌او / "فاسی/وردون" (Fosse/Verdon)، اف‌ایکس / "بلندترین صدا" (The Loudest Voice)، شوتایم / "باورنکردنی" (Unbelievable)، اچ‌بی‌او / "سال‌ها و سال‌ها" (Years and Years)، اچ‌بی‌او

بهترین فیلم تلویزیونی: "ال کامینو: فیلم برکینگ بد " (El Camino: A Breaking Bad Movie)، نتفلیکس

دیگر نامزدها: "برگزیت" (Brexit)، اچ‌بی‌او / "Deadwood: The Movie"، اچ‌بی‌او / "جزیره گواوا" (Guava Island)، آمازون / "پسر بومی" (Native Son)، اچ‌بی‌او / "پتسی و لورتا" (Patsy & Loretta)، لایف‌تایم

بهترین بازیگر مرد در یک سریال درام: جرمی استرانگ، "جانشینی"

دیگر نامزدها: استرلینگ کی. براون، "این ما هستیم" / مایک کولتر، "اهریمن" (Evil) / پل جیاماتی، "میلیاردها" (Billions) / کیت هرینگتن، "بازی تاج و تخت" / فردی هایمور، "دکتر خوب" (The Good Doctor) / توبیاس منزیس، "تاج" / بیلی پورتر، " Pose"

بهترین بازیگر زن در یک سریال درام: رجینا کینگ، "نگهبانان"

دیگر نامزدها: کریستین بارانسکی، "مبارزه خوب" / الیویا کلمن، "تاج" / جودی کامر، "کشتن ایو" (Killing Eve) / نیکول کیدمن، "دروغ‌های کوچک بزرگ" (Big Little Lies) / ام‌جی رودریگز، "Pose" / سارا اسنوک، "جانشینی" / زندایا، "سرخوشی" (Euphoria)

بهترین بازیگر مرد در یک سریال کمدی: بیل هدر، "بری"

دیگر نامزدها: تد دانسن، "جای خوب" (The Good Place) / والتن گوگنز، "تک‌شاخ" (The Unicorn) / یوجین لوی، "شیتز کریک" / پل راد، "زندگی با خودت" (Living With Yourself) / بشیر صلاح‌الدین، "Sherman's Showcase" / رامی یوسف، "رامی" (Ramy)

بهترین بازیگر زن در یک سریال کمدی: فیبی والر-بریج، "فلیبگ"

دیگر نامزدها: کریستینا اپلگیت، "Dead to Me" / آلیسن بری، " Glow" / ریچل برازناهان، "خانم میزل شگفت‌آور" (The Marvelous Mrs. Maisel) / کرستن دانست، "درباره خدا شدن در فلوریدای مرکزی" (On Becoming a God in Central Florida) / جولیا لوئیس-دریفوس، "ویپ" (Veep) / کاترین اوهارا، "شیتز کریک"

بهترین بازیگر مرد در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: ژارل ژروم، "وقتی ما را می‌بینند"

دیگر نامزدها: کریستوفر آبوت، "Catch-22" / ماهرشالا علی، "کارآگاه واقعی" (True Detective) / راسل کرو، "بلندترین صدا" / جرد هریس، "چرنوبیل" / سام راک‌ول، "فاسی/وردون" / نوا وایل، "خط قرمز" (The Red Line)

بهترین بازیگر زن در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: میشل ویلیامز، "فاسی/وردون"

دیگر نامزدها: کیتلین دیور، "باورنکردنی" / آن هاتاوی، "عشق مدرن" (Modern Love) / مگان هیلتی، "پتسی و لورتا" / جوئی کینگ، " The Act" / جسی میولر، "پتسی و لورتا" / مریت ویور، "باورنکردنی"

بهترین بازیگر مرد مکمل در یک سریال درام: بیلی کروداپ، "برنامه صبحگاهی" (The Morning Show)

دیگر نامزدها: آسانته بلک، "این ما هستیم" / ایژیا کیت دیلون، "میلیاردها" / پیتر دینکلیج، "بازی تاج و تخت" / جاستین هارتلی، "این ما هستیم" / دلروی لیندو، "مبارزه خوب" / تیم بلیک نلسن، "نگهبانان"

بهترین بازیگر زن مکمل در یک سریال درام: جین اسمارت، "نگهبانان"

دیگر نامزدها: هلنا بونهام کارتر، "تاج" / گوئندولین کریستی، "بازی تاج و تخت" / لورا درن، "دروغ‌های کوچک بزرگ" / اودرا مک‌دونالد، "مبارزه خوب" / مریل استریپ، "دروغ‌های کوچک بزرگ" / سوزان کلچی واتسن، "این ما هستیم"

بهترین بازیگر مرد مکمل در یک سریال کمدی: اندرو اسکات، "فلیبگ"

دیگر نامزدها: آندره برافر، "بروکلین نه-نه" (Brooklyn Nine-Nine) / آنتونی کاریگان، "بری" / ویلیام جکسن هارپر، "جای خوب" (The Good Place) / دانیل لوی، "شیتز کریک" / نیکو سانتوس، " Superstore" / هنری وینکلر، "بری"

بهترین بازیگر زن مکمل در یک سریال کمدی: الکس بورستین، "خانم میزل شگفت‌آور"

دیگر نامزدها: دارسی کاردن، "جای خوب" (The Good Place) / شان کلیفورد، "فلیبگ" / بتی گیلپین، "GLOW" / ریتا مورنو، "یک روز در زمان" / انی مورفی، "شیتز کریک" / مولی شانن، "دو نفر دیگر" (The Other Two)

بهترین بازیگر مرد مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: استلان اسکارسگارد، "چرنوبیل"

دیگر نامزدها: آسانته بلک، "وقتی ما را می‌بینند" / جرج کلونی، "Catch-22" / جان لگیزامو، "وقتی ما را می‌بینند" / دو پاتل، "عشق مدرن" / جسی پلمونز، "ال کامینو: فیلم برکینگ بد" / راسل تووی، "سال‌ها و سال‌ها"

بهترین بازیگر زن مکمل در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: تونی کولت، "باورنکردنی"

دیگر نامزدها: پاتریشیا آرکت، "The Act" / مارشا استفانی بلیک، "وقتی ما را می‌بینند" / نیسی نش، "وقتی ما را می‌بینند" / مارگارت کوالی، "فاسی/وردون" / اما تامپسن، "سال‌ها و سال‌ها" / امیلی واتسن، "چرنوبیل"     

 

منبع: هنر آنلاين
ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها