{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 1549

فیلم سینمایی "لکنت" ساخته "محمدرضا حاجی غلامی" و فیلم سینمایی "حوا، مریم، عایشه" به کارگردانی "صحرا کریمی" توانستند در جشنواره بین المللی داکا جایزه بهترین بخش خود را کسب کنند.

به گزارش هنر ام‌روز، هجدهمین جشنواره بین‌المللی داکا ۲۰۲۰ با معرفی آثار برگزیده به کار خود پایان داد. در این جشنواره فیلم‌های کوتاه و سینمایی از کشورهای مختلف و با موضوعات گوناگون به رقابت با یکدیگر پرداختند.

سهم سینمای ایران در این جشنواره دو جایزه بود. در بخش کودک و نوجوان، فیلم داستانی "لکنت" به کارگردانی "محمدرضا حاجی غلامی" توانست جایزه بهترین فیلم را به خود اختصاص دهد.

"لکنت" به تهیه کنندگی "محمود فتوحی شاه آباد" در صداوسیمای مرکز یزد تولید شده و پیش از این نیز در جشنواره‌های فیلم لهستان و اتریش حضور داشته است.

این فیلم سینمایی داستان پسربچه ای است که در یک مدرسه تک کلاسه در یک روستا تحصیل می‌کند و خواهرش به علت لکنت زبان مورد تمسخر همکلاسی‌هایش واقع می شود. او به توصیه معلم خود برای برطرف کردن لکنت زبان خواهرش تلاش می‌کند تا کتاب‌هایی را برای خواهرش تهیه کند و در این مسیر دچار چالش‌هایی می شود که داستان این فیلم را جذاب می‌کند.

 و فیلم "حوا، مریم، عایشه" به کارگردانی "صحرا کریمی" و تهیه کنندگی "کتایون شهابی" که در جشنواره فیلم داکا در بخش رقابتی فیلم های آسیایی حضور داشت، موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر زن برای هر سه بازیگر فیلم یعنی "آرزو آریاپور" در نقش حوا، "فرشته افشار" در نقش مریم و "حسیبا ابراهیمی" در نقش عایشه شد.

"حوا، مریم، عایشه" زندگی سه زن افغان از قشرهای مختلف جامعه افغانستان را به تصویر می‌کشد که هر یک با چالش‌ بزرگی در زندگی مواجه هستند.

این فیلم هم اکنون در سینماهای "هنر و تجربه" ایران در حال اکران است.

.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها