{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 172

امسال در جشنواره کن 21 فیلم شرکت کرده اند که دو هفته دیگر برندگانشان اعلام خواهد شد.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین؛ آلخاندرو گونزالز ایناریتو، فیلمسازِ اهل مکزیک و رئیس هیئت داورانِ این دوره از جشنواره کن گفت" پرداختن به موضوع مهاجرت و کارهایی مثل دیوار کشیدن بین مکزیک و امریکا می تواند منجر به جنگ جهانی تازه ای شود.

qew

او معتقد است"مشکل اصلی ما از نادانی ست" اینیاریتو به عنوانِ کارگردانی سیاسی که فیلم های "بابل" و "بردمن" را در کارنامه دارد افزود" من امیدوارم وضع فعلی تغییر کندو روندِ خطرناک حالِ حاضر ما را به سال 1393 ( یعنی سالهای آغازین جنگ جهانی) باز خواهد گرداند.

اینیاریتو به گرم شدنِ زمین اشاره کرد و به شکل استعاری گفت"جهان در حال ذوب شدن است. و افرادی در این جهان دارند با خشم و عصبانیت و دروغ حکومت می کنند و قصه هایی تعریف می کنند که می خواهند مردم این قصه ها را به عنوانِ واقعیت باور کنند"

بعد از سخنانِ اینیاریتو فیلمِ جدید جیم جارموش اکران شد. فیلمِ "مردگان نمی‌میرند" رویکردی طنازانه و انتقادی دارد و همزمان در صدها سینما در فراسنه اکران شده است.

da

امسال در جشنواره کن 21 فیلم شرکت کرده اند که دو هفته دیگر برندگانشان اعلام خواهد شد.

متاسفانه از ایران فیلمی به جشنوراه امسال راه نیافته است و برای سینمای کشوری که جزو برندگان نخل طلای کن بودهاست این ضعف بزرگی به حساب می آید.

جشنواره کن از 14 تا 25 می در شهر کن ادامه دارد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها