{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 2498

​جایزه فیلم‌های خارجی زبان اسکار که فهرست ۱۰ تایی را برای راه یابی به بخش نامزدی انتخاب می‌کرد امسال تعداد فیلم‌های فهرست خود را افزایش داده است.

به گزارش هنرام‌روز به نقل از ورایتی، همه‌گیری ویروس کرونا چالش‌های بسیاری را در زمینه تماشای فیلم‌های واجد شرایط و همچنین رأی دادن به آنها ایجاد کرده است و به همین دلیل امسال کمیته مقدماتی شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز سینمایی اسکار از طریق یک رأی‌گیری مخفی، 15 فیلم راه یافته به فهرست کوتاه این شاخه را انتخاب خواهد کرد، در حالی که در سال‌های گذشته فهرست کوتاه این شاخه شامل 10 فیلم بود. 

همچنین در سال های گذشته، رأی‌گیری مقدماتی به صورت شخصی انجام می‌شد اما امسال به دلیل نگرانی‌های مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا، این رأی‌گیری به صورت مجازی برگزار خواهد شد و در نتیجه کمیته اجرایی اسکار بین المللی برای افزایش تعداد فیلم‌های حاضر در فهرست کوتاه نشستی برگزار نخواهد کرد. 

از سال 2008، پس از اعلام فیلم‌هایی که بیشترین تعداد آراء را در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی کسب کرده‌اند، کمیته اجرایی اسکار بین‌المللی در جلسه‌ای پشت درهای بسته با بحث و گفت‌وگو در نهایت فیلم‌های راه یافته به فهرست کوتاه اسکار بین‌المللی (فیلم غیرانگلیسی زبان) را انتخاب می‌کردند و می‌توانستند فیلم‌هایی را که از نظر آکادمی دور مانده‌اند به فهرست وارد کنند که نمونه آن فیلم «زیبایی بزرگ» بود که مورد تأیید آکادمی قرار نگرفت اما توسط کمیته اجرایی اسکار خارجی وارد رقابت شد و به اصطلاح «نجات» یافت و در نهایت نیز برنده این شاخه نام گرفت. 

اما بر اساس قانون جدید، 15 فیلمی که بیشترین آراء را کسب کرده باشند به فهرست کوتاه اسکار بین‌المللی راه خواهند یافت و کمیته اجرایی اسکار جلسه‌ای برای اضافه کردن تعداد فیلم‌های فهرست کوتاه و به اصطلاح «نجات» برخی فیلم‌ها و جبران حذف آنها در مرحله مقدماتی رأی‌گیری نخواهد داشت. 

فهرست کوتاه نامزدهای شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نودوسومین دوره جوایز سینمایی اسکار روز 9 فوریه (21 بهمن) اعلام می‌شود. 

امسال رکورد غیررسمی 93 کشور، فیلم‌های خود را برای رقابت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی (غیرانگلیسی زبان) به آکادمی اسکار معرفی کرده‌اند. 

فهرست نامزدهای نهایی اسکار 2021 روز 15 مارس (25 اسفند) اعلام می‌شود و مراسم پایانی نودوسومین دوره جوایز سینمایی اسکار نیز 25 آوریل 2021 (6 اردیبهشت ماه 1400 ) برگزار خواهد شد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها