{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 2521

بیستمین دوره جشنواره بین المللی مستند «هلسینکی» فنلاند (داک پوینت) امسال میزبان سه مستند از ساخته های کارگردانان ایرانی خواهد بود.

به گزارش هنرام‌روز، این رویداد سینمایی مستند که از تاریخ ۲۹ ژانویه تا ۷ فوریه (۱۰ تا ۱۹ بهمن) به صورت آنلاین برگزار خواهد شد و فیلم های «چشم ماهی» به کارگردانی امین بهروززاده به نمایندگی از سینمای ایران،  «رادیوگرافی یک خانواده» ساخته فیروزه خسروانی (محصول مشترک ایران، نروژ و سوئیس) و «مایا» ساخته مشترک جمشید مجددی و «آنسون هارتفورد» از انگلستان در این جشنواره سینمایی به نمایش گذاشته خواهند شد. 

مستند «رادیوگرافی یک خانواده» ساخته فیروزه خسروانی سال گذشته و در سی و سومین جشنواره بین المللی مستند آمستردام (ایدفا) موفق به کسب  جایزه اول جشنواره یعنی جایزه بهترین فیلم بلند مستند و همچنین جایزه استفاده خلاقانه از آرشیو شد. 

جشنواره بین‌المللی فیلم مستند هلسینکی- داک پوینت (DOC POINT)، سال گذشته میزیان مستند «روابط خانوادگی» به کارگردانی ناصر ضمیری و «سایه های بی خورشید» جدیدترین ساخته مهرداد اسکویی و  مسترکلاس این مستندساز ایرانی بود که با نمایش چهار مستند  «خانه مادری‌ام مرداب»، «از پس برقع»، «دماغ به سبک ایرانی» و «آخرین روزهای زمستان» همراه شد. 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها