{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

در مراسم اعطای جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن‌گلوب؛

کدخبر : 2692

مراسم اعطای جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن‌گلوب از سوی انجمن مطبوعات خارجی هالیوود برگزار شد و «سرزمین آواره ها» جایزه بهترین فیلم و کارگردانی را به خود اختصاص داد و در بخش تلویزیونی نیز سریال «تاج» موفق به کسب بیشترین جوایز شد.

به گزارش هنرام‌روز، مراسم اعطای جوایز هفتاد و هشتمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب همواره در هفته نخست سال جدید میلادی برگزار می‌شد، امسال به دلیل بحران کرونا و تعویق جوایز اسکار و دیگر جوایز سینمایی با حدود دو ماه تاخیر و با اجرای «تینا فی» و «امی پولر» و به صورت نیمه مجازی به صورت همزمان از نیویورک و لس آنجلس برگزار شد و هر یک از برگزیدگان پس از کسب جایزه به صورت مجازی در مراسم حضور یافتند.

در بخش سینمایی «سرزمین آواره ها» ساخته «کلوئی ژائو» در حالی دو جایزه اصلی بهترین فیلم درام و کارگردانی را به خود اختصاص داد که فیلم «منک» ساخته «دیوید فینچر» که در شش شاخه نامزد بود، موفق به دریافت هیچ جایزه ای نشد. 

 در بخش تلویزیونی سریال «تاج» که در شش شاخه نامزد بود، در نهایت موفق به کسب چهار جایزه بهترین سریال درام، بهترین بازیگر زن و مرد سریال درام و بهترین بازیگر نقش مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی شد و جایزه بهترین سریال کمدی یا موزیکال هم به «شتز کریک» رسید. 

فهرست برندگان هفتاد و هشتمین دوره جوایز جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۱ از این قرار است: (بروز رسانی شده است) 

/بخش سینمایی/ 

*بهترین فیلم درام

برنده: سرزمین آواره ها

 

* بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

برنده: بورات ۲

 

* بهترین کارگردانی

برنده: کلوئی ژائو (سرزمین آواره ها)

 

* بهترین بازیگر نقش اول مرد درام

برنده: چادویک بوزمن (بلک باتم ما رینی)

 

*بهترین بازیگر نقش اول زن درام

برنده: آندرا دی (ایالات متحده علیه بیلی هالیدی)

 

*بهترین بازیگر نقش اول مرد کمدی یا موزیکال

برنده: ساشا بارون کوهن (بورات ۲)

 

*بهترین بازیگر نقش اول زن کمدی یا موزیکال

برنده: روزاموند پایک (من زیاد اهمیت میدهم)

 

*بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

برنده: دنیل کالویا (یهودا و مسیح سیاه)

 

*بهترین بازیگر نقش مکمل زن

برنده: جودی فاستر (موریتانی)

 

*بهترین فیلمنامه

برنده: دادگاه شیکاگو ۷

 

* بهترین موسیقی اصلی متن

برنده: روح

 

* بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان

برنده: میناری (آمریکا)

 

*بهترین انیمیشن

برنده: روح


 /بخش تلویزیونی/

*بهترین سریال درام

برنده: تاج

 

*بهترین سریال کمدی یا موزیکال

برنده: شتز کریک

 

*بهترین بازیگر مرد سریال درام 

برنده: جاش اوکانر (تاج)

 

*بهترین بازیگر زن سریال درام

برنده: اما کورین (تاج)

 

*بهترین بازیگر مرد سریال موزیکال یا کمدی

برنده: جیسون سودکیس (تد لاسو)

 

*بهترین بازیگر زن سریال موزیکال یا کمدی

برنده: کاترین اوهارا (شتز کریک)

 

*بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

برنده: گامبی وزیر

 

*بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

رنده: آنا تیلور-جوی (گامبی وزیر)

 

*بهترین بازیگر مرد سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

برنده: مارک رافلو (می دانم این قدر درست است)

 

*بهترین بازیگر زن مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

برنده: جیلین اندرسون (تاج)

 

*بهترین بازیگر مرد مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

برنده: جان بایوگا (تبر کوچک)

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها