{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 3126

نشریه سینمایی «اسکرین‌کراش» فیلم «باد ما را خواهد برد» کیارستمی را به عنوان یکی از بهترین فیلم های تاریخ که موسیقی متن ندارد، معرفی کرد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری برنا، نشریه سینمایی «اسکرین‌کراش/screencrush» با این توضیح که اغلب فیلم های تاریخ سینما دارای موسیقی متن هستند و بسیاری از این فیلم ها از جمله «آرواره ها» اثر اسپیلبرگ و «جنگ ستارگان» ساخته جرج لوکاس با موسیقی متن شان شناخته می شوند، فهرستی از بهترین فیلم های تاریخ سینما که فاقد این قابلیت هستند، ارائه کرد؛ فیلم های بزرگ و مهمی که در آنها موسیقی متن یا حتی صداگذاری به آن شکل سنتی اش وجود ندارد.

در لیست نشریه سینمایی «اسکرین‌کراش»، فیلم «باد ما را خواهد برد» عباس کیارستمی در رتبه چهارم مهمترین فیلم هایی که موسیقی متن یا حتی صداگذاری هم ندارند، قرار گرفته است.

در این فهرست، رتبه اول به فیلم ترسناک «پروژه جادوگر بلر» محصول ۱۹۹۹ ساخته مشترک دنیل مایریک و ادواردو سانچز اختصاص یافته است، فیلم های «طناب» آلفرد هیچکاک، «ام» فریتز لانگ، «باد ما را خواهد برد» عباس کیارستمی، «بعد از ظهر سگی» سیدنی لومت، «پرندگان» آلفرد هیچکاک، «جایی برای پیرمردها نیست» برادران کوئن، «نور زمستانی» اینگمار برگمان، «روزی روزگاری در آناتولی» نوری بیلگه جیلان و «شبکه» سیدنی لومت نیز به ترتیب در رتبه های دو تا ۱۰ قرار گرفته اند.

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها