{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 3231

سرنوشت فیلم «تومان »چه شد؟

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از فیلم نیوز، مرتضی فرشباف کارگردان سینما درباره سرنوشت فیلم سینمایی «تومان» گفت: این فیلم قرار بود به صورت اینترنتی اکران شود ولی ما از این اکران انصراف دادیم چون شرایط به گونه‌ای شد که ممکن بود فیلم از دست برود. ما با مشورتی که با دوستان تهیه‌کننده کردیم به این نتیجه رسیدیم که فعلاً صبر کنیم. به همین دلیل «تومان» فعلاً مسیر فستیوال‌های خارجی را طی می‌کند. این فیلم پخش‌کننده خارجی هم داشت ولی به دلیل وضعیت کرونا قرارداد ما یک سال و نیم به تعویق افتاد.

وی افزود: آن زمانی که ما قصد اکران اینترنتی «تومان» را داشتیم به نظر می‌رسید چشم‌انداز مناسبی برای اکران آنلاین وجود دارد، ولی در گذر زمان، فیلم در مسیر اخذ پروانه نمایش و انجام اصلاحیه بود و دیگر آن پیک زمان مناسب برای اکران آنلاین را از دست داده بود، در همین فاصله هم مخاطب نسبت به فیلم‌های اکران آنلاین بی اعتماد شده بود. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم فیلم را نسوزانیم چون به محض اینکه فیلم در بستر آنلاین قرار می‌گرفت، به شکل غیرقانونی در دسترس افراد قرار می‌گرفت. ما هم تصمیم گرفتیم زحمت بچه‌ها و هزینه‌ای را که تهیه کننده کرده است، به هدر ندهیم و اکران را به گونه‌ای جلو ببریم که «تومان» قابلیت بازگشت سرمایه‌اش را داشته باشد.

فرشباف در پایان با بیان اینکه در حال حاضر فیلم‌های روی پرده هم قاچاق می‌شوند اظهار کرد: قضیه اکران در حال حاضر خیلی پیچیده شده است، ما هم کمی نگران بودیم و با خود گفتیم بگذاریم تکلیف چرخه اکران کمی روشن شود، دورنمایی داشته باشیم و بعد اقدام به نمایش «تومان» کنیم.
 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها