{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 3774

سی و هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، پنجم تا دوازدهم خرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد مهدی عسگرپور دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور در برنامه چاپ اول شبکه خبر، با اشاره به برگزاری این رویداد در تاریخ 5 تا 12 خرداد ماه، گفت: بسیاری از بخش های این جشنواره به صورت مجازی برگزار می شود.

وی تصریح کرد: البته در همه جشنواره های جهانی، در یکسال و نیم اخیر که درگیر همه گیری کرونا شده ایم، در صورت قرمز نبودن شرایط بخش نمایش فیلم ها به صورت حضوری و با جمعیت محدود برگزار شده است. ما هم در نظر داریم در صورت مناسب بودن شرایط نمایش فیلم ها را حضوری برگزار کنیم. در صورت باز بودن سینماها در ایام جشنواره، فیلم های این رویداد برای مخاطبان با یک سوم ظرفیت سینماها هم اکران می‌شود. 

عسگرپور همچنین اظهار کرد: امسال در اتفاقی نو، چند سینمای روباز هم خواهیم داشت و اکران فیلم های جشنواره جهانی فجر در این شرایط هم اتفاق می افتد. 

دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر با تأکید بر حضور فیلم های ایرانی و جهانی با کیفیت در این رویداد گفت: اینکه برخی فیلم های داخلی به جشنواره ملی فیلم فجر راه نیافتند، اما در جشنواره جهانی حضور دارند دالّ بر کم کیفیت بودن آنها نیست؛ بلکه به این دلیل است که در همه دنیا رویکرد جشنواره های جهانی و ملی متفاوت است؛ جشنواره های ملی رویکرد فراگیرانه‌تر و عام تری دارند و جشنواره های جهانی معمولاً فیلم‌های خاص تر را نمایش می دهند. 

عسکر پور در پایان با اشاره به دیدار اخیر سینماگران با رئیس قوه قضاییه هم گفت: دیدار بسیار خوبی بود؛ نقطه نظرات خوبی مطرح شد. امیدوارم روزی تمام صحبت های مطرح شده در این رویداد منتشر شود. در این دیدار هر یک از هنرمندان از نگاه خود به برخی مفاسد اقتصادی و اجتماعی اشاره کردند و خواستار آزادی عمل بیشتر برای پرداخت هنرمندانه به این موضوعات و کاسته شدن برخی ممیزی ها شدند.

سی‌و‌هشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، از 5 تا 12 خرداد 1400 به دبیری محمدمهدی عسگرپور نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما در تهران برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها