{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اختصاصی اقتصاد هنر آنلاین:

کدخبر : 400

"رضا رخشان، کیانوش عیاری، رضا عطاران" در یک همکاری تازه فیلم "رِکِر" را در سال 98 تولید می‌نمایند.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین، "رضا رخشان" که با فیلم "هزارپا" رکورد تولید پرفروشترین فیلم تاریخ سینمای ایران در اختیار دارد این بار به سراغ "کیانوش عیاری"، کارگردان معتبر سینمای ایران رفته است تا با همکاری این کارگردان فیلم "رِکِر" را تولید نماید. نقش اول این فیلم را "رضا عطاران" بازی می‌کند، عطاران پرفروش‌ترین بازیگر پس از انقلاب محسوب می شود.

کیانوش عیاری که در این سالها با چالشها و حواشی متعددی در سینمای ایران درگیر بوده و دو فیلم آخر وی "خانه پدری" و "کاناپه" اجازه نمایش نگرفته است، پیشتر در گفتگویی اعلام کرده بود "تا برچیده شدن بخشی از محدودیتهای زنان در سینمای ایران ، فیلمی نمی‌سازد". باید منتظر ماند و دید که عیاری این بار ‌می‌تواند بدون محدودیتهای یاد شده فیلم بسازد و اجازه نمایش بگیرد یا حواشی جدیدی منتظر کارگردان مطرح سینمای ایران است.  

جذابیت دیگر این فیلم، بازی رضا عطاران بازیگر محبوب سینمای ایران در یک نقش جدی است. عطاران پس از مدتها بازی در فیلم های طنز و جابجا کردن ارقام فروش فیلم، این بار در نقش متفاوتی ظاهر می‌شود. آیا عطاران بار دیگر نقش‌آفرینی ویژه در "دهلیز" و "بی‌خود و بی‌جهت" را تکرار می‌کند؟

رضا رخشان عکاس و فیلمبردار پرسابقه ایران که تجربه همکاری با "بهرام بیضایی" ، "صباغ‌زاده" و "جعفری‌ جوزانی" را در کارنامه اش دارد، این بار با تهیه‌کنندگی در ژانری متفاوت، می‌خواهد رکوردهای فروش "ضدگلوله" و "هزارپا" را تکرار کند.

فیلم "رِکِر" احتمالا جذابترین فیلم جشنواره 98 فجر ایران خواهد بود. باید دید عیاری پس از فیلمهای درخشانی نظیر "شبح کژدم" و "آبادانی‌ها" یک اتفاق ویژه در سینمای ایران رقم میزند یا نه.

نگارش فیلمنامه "رِکِر" توسط شخص کیانوش عیاری در مراحل پایانی است و تاکنون بازی رضا عطاران در این فیلم قطعی شده است. تصویربرداری این فیلم احتمالا در مهرماه 98 انجام می‌شود و اگر اتفاق خاصی نیافتد سال آینده شاهد اکران فیلم خواهیم بود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها