{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 4020

ابوالفضل پورعرب بازیگر سینما در مصاحبه ای از اهمیت تحقیق و پژوهش در بازیگری و شناخت نقش می گوید.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری برنا،  ابوالفضل پورعرب بازیگر سینما و تلویزیون درباره اهمیت تحقیق و پژوهش در بازیگری گفت: یکی از نکات اساسی و مهم در بازیگری در ابتدا شناختن نقش است که لازمه آن شناخت، تحقیق و کنکاش درباره نقش‌ها است.

 پورعرب ادامه داد: لازمه هر نقشی برای ایفا شدن پژوهش است و هر بازیگری باید آنرا جدی بگیرد. 

وی گفت: زمانیکه فیلمنامه ارسال می‌شود در ابتدا در ناخداگاه بازیگر اتفاقاتی می‌افتد که بتواند با نقشی که کارگردان تشخیص داده ، هم ذات پنداری کند و با درنظرگرفتن مولفه‌های دیگری که در بازیگرها متفاوت است درنهایت برای پذیرفتن یا نپذیرفتن نقش تصمیم گیری کند.

بازیگر فیلم «عروس» همچنین گفت: معمولا در ایفای هرنقش موقعیت اجتماعی آن شخصیت را در اولویت قرار می‌دهم و اگر آنرا بفهمم سعی می‌کنم با چارچوب هایی که خودم دارم شخصیت را بازی کنم و در این مرحله قطعا تحقیقاتی نیز باید صورت پذیرد.  

پورعرب خاطرنشان کرد: همه نقش‌هایی که تا به امروز بازی کرده‌ام را دوست دارم و بدون درنظر گرفتن میزان فروش، برای ایفای نقش‌های خوب که مردم هم دوست داشته باشند تلاش کردم و اگر هم خوب نشده از مردم عزیز عذرخواهی می‌کنم.

وی ادامه داد: در دهه‌های گذشته کارگردان، تهیه کننده، فیلمبردار و ... برایم خیلی اهمیت نداشت اما امروز برایم جز اولویت‌ها برای پذیرفتن نقش‌ها محسوب می‌شود. در گذشته سعی می‌کردم خود را با عوامل هماهنگ کنم اما امروز نگاهم متفاوت شده است.

 

این بازیگر سینمای ایران در پایان بیان داشت: به نظرم تحقیق و پژوهش در مورد نقش‌های پیشنهادی به بازیگر بسیار کمک می‌کند زیرا با پژوهش یک بازیگر می‌تواند ما به ازای بیرونی شخصیت را در جامعه امروزی پیدا کند و خود را بیشتر در قالب نقش پیدا کند.

گفتنی است، اختتامیه چهارمین دوره جایزه پژوهش سال سینمایی به دبیری بهروز محمودی بختیاری خردادماه 1400 برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها