{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

اقتباسی از رمان جان ماکسول کوتسی

کدخبر : 458

فیلم سازان زیادی برای بیست سال سعی کرده بودند سرمایه‌گذاران را مقاعد کنند؛ تا برای اقتباس از رمان "جان ماکسول کوتسی" به نام "در انتظار بربرها" سرمایه‌گذاری کنند. این کتاب داستانی پیچیده از مهاجرت و ترکیب شدن را روایت می‌کند. در دنیای آشفته‌ی امروز هیچ زمانی مناسب‌تر از حالا برای اقتباس از این رمان به‌نظر نمی‌رسد. حالا این فیلم ساخته شده و قرار است اولین اکران خود را در جشنواره ونیز داشته باشد. بازیگرانی مثل "جانی دپ"، "رابرت پتینسون" و "مارک ری‌لنس" در این فیلم بازی می‌کنند.

اقتصاد هنر آنلاین؛ همه بازیگران این انگیزه را برای بازی در فیلم داشتند که بتوانند پیام فیلم را در کنار مولفه‌های هنریش منتقل کنند. یکی از تهیه‌کنندگان فیلم، "آندرئا لرولینو" گفته است: کمپانی فیلمی برای بیست سال قصد داشت که این فیلم را تولید کند. بعد پیشنهاد اقتباس از این رمان را به من و "مونیکا باکاردی" دادند و ما عاشقش شدیم. چرا که این فیلم مانند کتابش از مهاجرت و ادغام‌ در دنیای جدایی‌ها حرف می‌زند. امروز همه‌ی دولت‌ها سعی می‌کنند مهاجرین را نادیده بگیرند، پس هیچ کجا حضور مهاجران مطلوب نیست اما این فیلم نشان می‌دهد که مهاجرت و ترکیب شدن چقدر زیبا می‌تواند باشد. به اعتقاد من پیامی که فیلم می‌دهد بسیار بااهمیت است، اهمیت آن نسبت به ده یا بیست سال پیش خیلی بیشتر است.  

این فیلم اولین تجربه‌ی کارگردان کلمبیایی "کایرو گوئرا" به زبان انگلیسی است. او پیشتر با فیلم "در آغوش کشیدن مار" توانست در هشتاد و هشتمین دوره از جوایز اسکار در بخش فیلم‌های خارجی زبان کاندید شود. زمانی که "کوتسی" در سال 1980 این رمان را منتشر کرد منتقدان آن را اثری استادانه توصیف کردند، تمثیلی درباره‌ی اینکه چگونه از دشمنان اسطوره‌ای برای کنترل جامعه استفاده می‌شود. داستان این فیلم در امپراطوری خیالی رخ می‌دهد که جمعیت آن را قبیله‌های بربر تشکیل می‌دهد. "مارک ری‌لنس" نقش دادرس شهر که مقامی مسئول است و امپریالیسم را زیر سئوال می‌برد، بازی می‌کند. "آندرئا لرولینو" به‌عنوان فردی قدرتمند در میان تهیه‌کنندگان  که تا به‌حال میلیون‌ها دلار در فیلم‌های مختلف سرمایه‌گذاری کرده گفته: بازی "ری‌لنس" شایسته‌ی اسکار است. او درباره‌ی کاراکتر دادرس می‌گوید: دادرس متوجه می‌شود که دولت با گفتن این موضوع که آدم‌های بد و بربرها در حال هجوم به شهر هستند سعی در ترساندن جمعیت شهر دارد. در حالی که دولت فقط سعی داشته ترس را وارد جامعه کند.

"جانی دپ" در این فیلم نقش یک بوروکرات بی‌رحم را بازی می‌کند که توسط سرویس مخفی دولت فرستاده شده تا ادعا کند بربرها برای شورش در حال آماده شدند هستند.

 

منبع: گاردین

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها