{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 507

فیلم کوتاه" وقت لبخند انار" به کارگردانی "رهبر قنبری" در بخش مسابقه جشنواره آرتور رمبو فرانسه (۲۶ مهرماه) و مونترال کانادا (نیمه دی‌ماه) راه یافته است. این فیلم تاکنون در بخش مسابقه جشنواره‌هایی در کشورهای امریکا، رومانی، هند و اسپانیا پذیرفته شده و به نمایش درآمده است.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین، جشنواره بین المللی فیلم "مونترآل" که در سال 1977 در مونترآل بنیان گذاری شد، یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم کانادا و  آمریکای شمالی ست که به صورت سالانه در ماه اوت برگزار می‌شود و  یکی از جشنواره‌های مورد تأیید انجمن تهیه‌کنندگان جهانی فیلم به شمار می‌رود. 

جوایز "رمبو" توسط فیلمسازان مستقل برگزار می‌شود. هدف اصلی این جوایز حمایت از آثار مستقل و شناخت بهترین استعدادها در این زمینه است. در بیانیه‌ای که توسط  برگزارکنندگان آن نوشته شده آمده: ما به دیدگاه‌ها، تلاش‌ها و تعهد فیلم سازن مستقل بها می‌دهیم و از آن قدردانی می‌کنیم. این جوایز در ماه اکتبر توسط هیئتی متشکل از چهره‌های فرهنگی جهان و اعضای ثبت نام شده‌ی رمبو سینما اهدا می‌شود. فیلم‌های برگزیده در سینماهایی که با این بنیاد همکاری می‌کنند در فرانسه و جهان اکران خواهند شد.

فیلم کوتاه" وقت لبخند انار" به کارگردانی "رهبر قنبری" کارگردان، مستندساز، نویسنده و تدوین‌گر در بخش مسابقه جشنواره ریمبود فرانسه (۲۶ مهرماه) و مونترال کانادا (نیمه دی‌ماه) راه یافته است. این فیلم تاکنون در بخش مسابقه جشنواره‌هایی در کشورهای امریکا، رومانی، هند و اسپانیا پذیرفته شده و به نمایش درآمده است.

"رهبر قنبری"، سابقه فیلم سازی در حوزه کودک و نوجوانان را داشته است و فیلم‌های سابق او یعنی "روییدن در باد" و"و کسی در راه است" در جشنواره کودک و نوجوان برنده جایزه شده است.

عوامل فیلم کوتاه "وقت لبخند انار" عبارت اند از تهیه‌کننده: "حمید حسین‌زاده"، مجری طرح: "بهنام بهادری"، دستیار اول کارگردان و برنامه‌‌ریز: "امیر رحمت حیدری"، مدیر فیلم‌برداری: "علی شهریاری"، تدوین: "امین اشرفی"، طراح صحنه و لباس: "ماهرخ کیانیان"، صدابردار: "حمید رحمت حیدری"، موسیقی: "سعید طاهرخانی"، مدیر تولید: "امیرهوشنگ فراهانیان"، بازیگران: "سید محسن موسوی‌زاد، محمدرضا خوشحال‌سرمست، هلن کاراپتیان، علی ایران‌نژاد، پدرام مرادی و علی ابراهیمی"

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها