{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

معرفی فیلم‌های پاییز توسط ایندی وایر

کدخبر : 512

در پاییز امسال فیلم‌های مستقل، برگزیدگان جشنواره‌ها و بلاک‌باسترهای بزرگی قرار است، به اکران دربیایند. در بررسی این فیلم‌ها نام کارگردانان زن نیز به چشم می‌خورد. در اینجا قصد داریم 15 فیلمی که توسط فیلم سازان زن ساخته شده‌اند و در پاییز قرار است در سینماها به اکران دربیایند را معرفی کنیم. این افراد مجموعه‌ای از چهره‌های جدید و ستاره‌های قدیمی در سینما هستند.

 "شیادان" (Hustlers) 

"لورنا اسکافاریا" بازیگر، نویسنده و کارگردان آمریکایی یک درام جنایی ساخته که در آن "جنیفر لوپز" بازی می‌کند. فیلمنامه این فیلم توسط خود اسکافاریا از نمایشنامه‌ی "جسیکا پرسلر" اقتباس شده است. فیلم داستان گروه کوچکی از زنان است که در یک کلاب در نیویورک کار می‌کنند. این فیلم  قبل از اکران عمومی‌اش قرار است در جشنواره فیلم تورنتو به نمایش دربیاید.

maxresdefault

"چمن‌های سبزتر"(Greener Grass) 

این کمدی ابزورد برای اولین بار در بخش نیمه شب جشنواره ساندنس پخش شد. کارگردانی این فیلم به صورت مشترک توسط "جوسلین دبور" و "داون لوبه" انجام شده که این دو نفر دو نقش اصلی فیلم را نیز بازی می‌کنند. دو شخصیت اصلی این فیلم دو دوست صمیمی هستند که بسیار اهل رقابت‌اند و می‌خواهند همه چیز تمام باشند. این فیلم برای گروه سنی بالا 13 سال است و به طور مداوم مخاطب را غافلگیر می‌کند. این فیلم سعی دارد طنز سینمایی مخصوص به خود را با تفسیری اجتماعی ایجاد کند.

maxresdefault (1)

"اتاقک"(The Lodge) 

کارگردانان این فیلم "سورین فیالا" و "وروکیا فرانز" یک بار دیگر فضایی عجیب و یک درام خانوادگی به زبان انگلیسی را  بعد از فیلم "شب بخیر مامان" در سال 2014، ساخته‌اند.

15 فیلم 15 کارگردان زن

"هریت"(Harriet) 

این فیلم بر اساس زندگی الهام بخش "هریت توبمان" ساخته شده است. داستان فرار او از برده‌داری و تبدیلش به یکی از قهرمانان آمریکا. شجاعت و نبوغ او باعث آزادی صدها برده شد و مسیر تاریخ را برای همیشه تغییر داد. این فیلم توسط "کاسی لمونز" ساخته شده و "سینتیا اریو" نقش توبمان را بازی می‌کند. هنوز مشخص نیست که حاشیه‌های مربوط به انتخاب بازیگران این فیلم می‌تواند روی فروش آن تاثیرگذار باشد یا نه چون "سینتیا اریو" یک بازیگر بریتانیایی-نیجریه‌ای است که نقش یک آمریکایی- آفریقایی را بازی می‌کند. این فیلم هم اولین اکران خود را در جشنواره فیلم تورنتو خواهد داشت.

15 فیلم 15 کارگردان زن

"پسر عسلی"(Honey Boy) 

در این فیلم "آلما هارلد" به ترکیب عجیبی از واقعیت و خیال دست زده است که بر اساس اتوبیوگرافی فیلمنامه‌نویس آن یعنی "شیا لبوف" است. خاطرات دردآور او به عنوان یک کودک بازیگر و پدر الکلیش در این فیلم آمده و خود لبوف نقش پدرش را بازی می‌کند. چیزی که در مورد این فیلم بسیار شخصی است این است که ساختن و چارچوب ایجاد کردن شکلی از درمان است؛ توسط هنرمندی که در حال چنگ زدن به شخصیت مشکل‌داری است که به آن تبدیل شده.

15 فیلم 15 کارگردان زن

 "فرشتگان چارلی"(Charlie’s Angels) 

شاید تنها امتیاز انحصاری که در هالییود همچنان ادامه دادن آن باعث برانگیختن تماشاگران می‌شود، کمدی اکشن زنانه 1970 یعنی فرشتگان چارلی باشد. نویسنده و کارگردان سری جدید این مجموعه "الیزابت بنک" است و در آن "کیریستین استوارت" بازی می‌کند.

15 فیلم 15 کارگردان زن

"یک روز زیبا در همسایگی"(A Beautiful Day in the Neighborhood) 

داستان فیلم جدید "ماریل هلر" بر اساس یک دوستی غیرمنتظره (ولی واقعی) میان "راجر" با بازی "تام هنکس" و یک خبرنگار با بازی "متیو ریس" شکل می‌گیرد. این خبرنگار-نویسنده بدبین مجبور می‌شود که یک شرح حال مختصر درباره‌ی راجر بنویسد و این کار باعث تغییر نگاه او به زندگی می‌شود.

15 فیلم 15 کارگردان زن

"یخ‌زده 2"(Frozen II)

انیمیشن "یخ‌زده 1" در سال 2013 بسیار مورد توجه قرار گرفت. این فیلم رکورد فروش انیمیشن را تغییر داد. یازده میلیون نسخه از دی‌وی‌دی‌های این فیلم فروخته شد که در آن سال بیشترین میزان فروش دی‌وی‌دی میان فیلم‌ها بود. کارگردانان یخ‌زده "جنیفر لی" و "کریس باک" در دومین قسمت این مجموعه داستان سفری را نشان می‌دهند که در آن سعی بر پیدا کردن ریشه‌ی قدرت‌های السا برای حفظ قلمرو پادشاهی دارند.

15 فیلم 15 کارگردان زن

 "بخش ریتم"(The Rhythm Section) 

فیلمبردار و کارگردان، "رید مورانو" این فیلم را از کتابی با همین نام اقتباس کرده است. این فیلم یک تریلر جاسوسی است که داستان "استفانی پاتریک" زنی است که سعی دارد حقیقت ماجرای سقوط هواپیمایی که باعث مرگ خانواده‌اش شده و قرار بوده خود  او هم در آن پرواز باشد را پیدا کند. بعد از آنکه متوجه می‌شود این اتفاق تصادفی نبوده او عملیاتی را برای کشف واقعیت آغاز می‌کند.

15 فیلم 15 کارگردان زن

"ملکه و لاغر"(Queen & Slim) 

این فیلم اولین تجربه کارگردانی "ملینا ماتسوکا" است با فیلمنامه‌ای از نویسنده‌ی برنده امی "لینا ویت". واقایع حول یک زوج سیاه‌پوست می‌گذرد که در اولین قرارشان به‌خاطر دفاع از خود به یک پلیس تیراندازی می‌کنند. ویدئویی از این اتفاق در فضای مجازی پخش می‌شود و این زوج به چیزی فراتر از سمبل یک جامعه چند تکه شده تبدیل می‌شوند.

15 فیلم 15 کارگردان زن

"چهره زن در آتش" (Portrait of a Lady on Fire) 

فیلمی که در پاییز احتمالا اشک تماشاگران را درمی‌آورد "چهره زن در آتش" خواهد بود. تا اینجا این فیلم بهترین و قدرتمندترین فیلم "سلین شیمان" بوده است. این فیلم در قرن 18 می‌گذرد و داستانی عاشقانه دارد. بعد از دو فیلم "تام‌بوی" و "دخترانه" جدیدترین فیلم شیمان یک اثر کلاسیک در سینما است. در حالی که فیلم‌های قبلی او همه داستان‌هایی عمیق دردناک از کشف خود داشتند این فیلم بیشتر داستان چیزی است که شخصیت‌ها پشت سر گذاشته‌اند و اینکه چقدر زنان بدون فیلتر مردانه حیرت‌انگیز هستند. اولین نمایش این فیلم در جشنواره کن بود و توانست جایزه بهترین فیلمنامه را کسب کنند.

15 فیلم 15 کارگردان زن

 "کریسمس سیاه"(Black Christmas) 

"سوفیا تاکال" برای سال‌ها فیلمسازی بوده است که فیلم‌های راضی کننده‌ای ساخته. از فیلم "سبز" تا "همیشه بدرخش" و سال گذشته با "سال جدید، تو جدید"، او همیشه حرفه‌ای بودن خود را با تریلر‌های سنتی نشان داده است. "کریسمس سیاه" در دسته فیلم‌های اسلشر قرار می‌گیرد و دومین بازسازی از فیلم کانادایی کریسمس سیاه در سال 1974 بعد از بازسازی آن در سال 2006 است. داستان این فیلم در مورد دانشگاهی است که برای تعطیلات قرار است مدتی تعطیل شود اما دانشجویان دختر آنجا یکی بعد از دیگری توسط استاکری که نمی‌شناسند کشته می‌شوند. ولی قاتل متوجه می‌شود که این دخترها نمی‌خواهند نقش قربانی را بازی کنند و برای پایان دادن به آن وارد مبارزه می‌شوند.

black-christmas-2019_blumhouse

  "زنان کوچک"(Little Women)

 بعد از فیلم "لیدی برد" که کاندید اسکار شد، زوج "گرتا گروینگ" و "سوارس رونان" ثابت کردند که قدرتمند هستند. حرکت بعدی این دو نفر اقتباسی از کتاب "زنان کوچک" است. در حالی که کتاب زنان کوچک بارها به فیلم تبدیل شده است به‌نظر می‌رسد این دو توانسته‌اند نفس جدیدی به آن بدهند. در این فیلم "تیموتی شالومه"، "اما واتسون"، "لارا درن" و "مریل استریپ" بازی می‌کنند. رونان نقش اصلی این داستان برعهده دارد. او دختری ست که عشقی عمیق به خانواده‌اش به‌خصوص خواهرش دارد و می‌خواهد در آینده نویسنده شود.

15 فیلم 15 کارگردان زن

  "بخشندگی"(Clemency)

بعد از بردن جایزه هیئت داوران از جشنواره ساندنس، "شینویه چوکو" فیلم "بخشندگی" که داستان آن در زندان می‌گذرد را ساخته است. این فیلم آماده است که فصل جوایز را فتح کند. در "بخشندگی" "آلفره وودارد" نقش مدیر زندان را بازی می‌کند که تعهد بی چون چرای او به کارش، پس از ملاقات با یک زندانی جدید با چالش مواجه می‌شود.

"آتلانتیک" (Atlantics) 

"ماتی دیاپ" کارگردان فیلم "آتلانتیک" کار در سینما را با بازیگری شروع کرد و سپس کارگردان شد. او شاگرد "کلر دنیس" نیز بوده است. "آتلانتیک" در کن درخشید و جایزه هیئت داوران را بدست آورد و دیاپ به اولین زن سیاه‌پوستی تبدیل شد که فیلمش به بخش اصلی راه یافت و توانست جایزه هم به‌دست بیاورد.

15 فیلم 15 کارگردان زن

 

 

 

 

 

 

 

منبع: ایندی وایر
ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها