{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

افتتاح هفته ملی کودک با هدف تمرکززدایی از تهران

کدخبر : 707

هفته ملی کودک با شعار "آینده را باید ساخت" در استان خوزستان افتتاح شد. به مدت یک هفته در سراسر ایران با همکاری کانون پرورش فکری به مناسبت این رویداد برنامه‌های متنوعی برگزار خواهد شد.

اقتصاد هنر آنلاین- شفق ابوسبا؛ هفته ملی کودک با همکاری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و سازمان‌های دیگر در سراسر کشور برگزار می‌شود. برای دومین سال متوالی شعار "آینده را باید ساخت" از سوی اعضای شورای سیاست‌گذاری به‌عنوان شعار هفته ملی کودک انتخاب شد تا امید به آینده‌ای روشن برای کودکان ایران به عنوان نگاهی راهبردی همواره مورد توجه دست‌اندرکاران قرار بگیرد. به منظور تمرکززدایی از تهران، هفته فیلم کودک با حضور "فاضل نظری" مدیرعامل کانون پرورشی و  "غلامرضا شریعتی" استاندار خوزستان در اهواز افتتاح شد.

در این مراسم از سردیس "محمدطاها اقدامی" کودک خردسالی که سال گذشته در حملات خوزستان درگذشت، رونمایی شد. همچنین پرچم هفته ملی کودک در شهر اهواز برافراشته شد. پرچمی که قرار است از این پس هر سال به یک استان کشور واگذار شود. از دیگر برنامه‌های این مراسم می‌توان از رونمایی از تمبری که به مناسبت این هفته طراحی شده و گشایش نمایشگاهی از فعالیت‌های کانون پرورشی در استان خوزستان نام برد.

با پایان این مراسم هفته ملی کودک در سراسر ایران کار خود را آغاز کرد که شامل برنامه‌های متنوع در استان‌های کشور است. از جمله برنامه‌های این هفته، نمایش فیلم‌هایی با موضوع‌هایی مربوط به کودکان یا مناسب کودکان و اجرای تئاترهای محیطی است.

یکی از برنامه‌های پخش فیلم در استان تهران در موزه سینما واقع در باغ  فردوس و دیگری در بنیاد سینمایی فارابی سالن "عباس کیارستمی" می‌باشد. فیلم‌های برگزیده جشنواره فیلم کودک اصفهان قرار است در سالن "عباس کیارستمی" به روی پرده بروند.

"فیلم‌های باشوغریبه کوچک" (شنبه 13 مهرماه)، "دونده" (یکشنبه 14 مهرماه)، "خمره" ( دوشنبه 15 مهرماه)،  "سازدهنی" (سه شنبه 16 مهرماه)، "رهایی" (چهارشنبه 17 مهرماه)، "عمو سیبیلو" (چهارشنبه 17 مهرماه) و "مسافر" (پنجشنبه 18 مهرماه ) هر روز از ساعت 18 در موزه سینما به نمایش در می‌آید و آثاری چون "23 نفر" (مهدی جعفری)، انیمیشن "بنیامین" (محسن عنایتی)، "منطقه پرواز ممنوع" (امیرداسارگر)، "قطار آن شب" (حمیدرضا قطبی)، "اقیانوس پشت پنجره" (بابک نبی‌زاده) و "تورنا۲" (سیدجواد هاشمی) در سالن مرکز سینمایی فارابی از ساعت ۱۷ تا ۱۹ به روی پرده می‌رود.

 

*

برنامه‌های هفته ملی کودک از ۱۳ تا ۱۹ مهر در تهران و سراسر کشور از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها