{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

بیشترین میزان مشارکت کشورها برای حضور در اسکار

کدخبر : 734

با پایان مهلت ارسال فیلم‌ها برای بخش بین‌الملل جوایز اسکار، آکادمی لیستی از فیلم‌ها و کشوری که آن فیلم را فرستاده منتشر کرده است. در بین این 93 فیلم چند فیلم مستند هم وجود دارد. در اینجا با کشورهایی که فیلمی مستند را برای نمایندگی سینمایشان انتخاب کرده‌اند آشنا شوید.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین، برای اسکار 2020 در مجموع 93 کشور به آکادمی فیلم فرستاده‌اند که بیشترین میزان مشارکت کشورها در طول تاریخ این جوایز بوده است. کشورهای نیجریه، غنا و ازبکستان برای نخستین بار به اسکار فیلم فرستاده‌اند.

نامزدهای اولیه بخش بین‌الملل شامل 10 فیلم خواهد بود و در 23 دی (13 ژانویه) لیست نهایی نامزدها که شامل 5 فیلم است منتشر می‌شود. در میان فیلم‌های معرفی شده به آکادمی، در کنار ایران چند کشور وجود دارند که فیلمی مستند را به‌عنوان نماینده‌ی خود انتخاب کرده‌اند.

در اینجا با این کشورها آشنا شوید:

اسکار

ایرلند

"غزه" (گری کان، آندرو مک‌کانل)

پرتره‌ای از مردم که سعی دارند برخلاف مشکلات چندین ساله زندگی با معنی را بگذرانند و تلاش شده که فرای اخبار تلویزیون و گزارش‌ها برود.

اسکار

مقدونیه

"شهر عسل" (تامارا کوتوسکا، لجوبو استفانو)

زنی به روش‌های قدیمی به زنبورداری ادمه می‌دهد تا در کوهستان‌های مقدونیه عسل تهیه کند. زمانی درگیری‌ها بالا می‌گیرد که خانواده‌ای در همسایگی او تصمیم می‌گیرند به همین روش به پرورش زنبور بپردازند.

اسکار

یونان

"زمانی که گوجه‌ها با واگنر ملاقات می‌کنند" (ماریانا اکونمو)

داستان خنده‌دار زندگی دو عموزاده‌ی مبتکر یونانی و پنج زن روستایی که با پرورش گوجه‌فرنگی‌ در شهرشان، بازار جهانی آن را تکان دادند.

اسکار

مالزی

"میم برای مالزی" (دیان لی، اینزا روسیل)

انتخابات عمومی مالزی که به موجب آن مردم مالزی یکی از قدیمی‌ترین دولت‌های جهان را به پایین می‌کشند.

اسکار

ایران

"در جست و جوی فریده" (آزاده موسوی، کورش عطایی)

40 سال پیش دختری که در حرم رها شده بود توسط خانواده‌ای آلمانی به سرپرستی گرفته می‌شود. حالا فریده به‌دنبال پدر و مادر بیولوژیک خود به ایران سفر می‌کند.

*

مراسم اعطای جوایز نود و دومین دوره این رویداد سینمایی در تاریخ ۹ فوریه (بامداد دوشنبه ۲۱ بهمن) برگزار خواهد شد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها