{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 754

"رابرت فورستر" 78 ساله، که یک بار برای بازی در فیلم "جکی براون" ساخته "کوئنتین تارانتینو" کاندید اسکار شد، درگذشت.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین، "رابرت فورستر" متولد نیویورک روز جمعه بعد از گذراندن دوره‌ی کوتاه بیماری در اثر سرطان مغز در خانه‌اش در لس‌آنجلس درگذشت. این اتفاق روزی پیش آمد که فیلم "ال کامینو" که "فورستر" در آن ایفای نقش کرده است، توسط "نت‌فلیکس" پخش شد. "ال کامینو" براساس سریال محبوب "برکینگ بد" است که این بازیگر آمریکایی در آن سریال هم بازی می‌کرد.

فورستر علاوه بر مجموعه "برکینگ بد" در فیلم سینمایی "جاده مالهالند" و سریال "تویین پیکس" که کارگردان هر دو "دوید لینچ" است، همکاری داشته.

تماشاگران "فورستر" را بیشتر برای بازی در فیلم "جکی براون" می‌شناسند. جایی که او در کنار "رابرت دنیرو" و "ساموئل ال جکسون" در این فیلم بازی کرد و توانست برای نقش مکمل مرد در جوایز اسکار کاندید شود اما در آخر این جایزه به "رابین ویلیامز" برای "ویل هانتینگ خوب" رسید.

ابراز تاسف و همدردی‌ توسط دوستان و طرفداران این بازیگر در فضا مجازی خیلی زود منتشر شد. "برایان کرانستون" بازیگر آمریکایی درباره‌ او گفت "فورستر مردی دوست‌داشتنی و بازیگری عالی بود". "ساموئل ال جکسون"بازیگر دیگر فیلم "جکی براون" در توئیتی نوشت "واقعا بازیگری درجه یک بود". 

رابرت فورستر33

 

در دهه 70 و 80 میلادی این بازیگر در نزدیک به 100 فیلم درجه پایین بازی کرد و در مصاحبه‌ای گفت "من 4 بچه دارم و هر شغلی را که بتوانم قبول می‌کنم". او اضافه کرد "هرگاه به درجه‌ای پایین‌تر می‌رسم با خود می‌گویم می‌توانم آن را تحمل کنم. همینطور کم و کمتر شد و در آخرش دیگر نه آژانس بازیگری داشتم، نه مدیر برنامه‌ای و نه وکیلی، هیچ چیز".

این "کوئنتین تارانتینو" بود که در 1997 او را دوباره به بازی برگرداند. "فورستر" که برای فیلم "سگ‌های انباری" تست داده بود و قبول نشده بود در خاطر "تارانتینو" باقی ماند. زمانی که نقشی در "جکی براون" را به "رابرت فورستر" پیشنهاد می‌کنند، او به کارگردان می‌گوید که اطمینان دارد اجازه نمی‌دهند که از او در این فیلم استفاده کنند؛ ولی تارانتینو جواب می‌دهد من هر کسی را که بخواهم استخدام می‌کنم و همینطور شد.

فورستر درباره‌ی حضورش در این فیلم گفته "او شغلم را به من برگرداند و این 14 سالی که گذشته بی‌نظیر بوده است".

رابرت فورستر

 

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها