{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

شکست فیلم جدید انگ لی

کدخبر : 767

"جمینی من"، فیلم علمی-تخیلی با بازی "ویل اسمیت" و کارگردانی "انگ لی" این روزها در سینماهای آمریکا به اکران در آمده. بر خلاف پیش‌بینی‌های قبلی این فیلم اکران ناموفقی را شروع کرده و می‌توان گفت گیشه را به جوکر باخته. در کنار آن منتقدان سینمایی به شدت از فیلم انتقاد کرده‌اند. امتیاز این فیلم در وبسایت "راتن تومیتوز" 26 درصد و در ای‌ام‌دی‌بی 5.6 است.

اقتصاد هنر آنلاین، فیلم جدید کارگردان تایوانی "انگ لی" که بسیاری از ویژگی‌هایی را که به فیلمی پرفروش تبدیل شود داشت، همه را ناامید کرده. این فیلم محصول کمپانی "پارامونت پیکچرز" است و بودجه آن چیزی حدود 138 میلیون دلار تخمین زده شده. اگر مجموع فروش این فیلم به 275 میلیون دلار برسد تازه هزینه‌های تولیدش با سودش برابر می‌شود. رقمی که خیلی سخت می‌توان متصور شد "جمینی من" به آن نزدیک شود. گفته می‌شود این فیلم تا الان حدودا بین 24 تا 29 میلیون دلار فروخته است.

"انگ لی" کارگردان 64 ساله در کارنامه هنری خود تقریبا همه جوایز مهم جشنواره‌های سینمایی از اسکار تا ونیز، از بفتا تا گلدن گلوب را دارد. او فیلم‌هایی مثل "کوهستان بروکبک"، "اژدهای خیزان ببر پنهان" و "زندگی پی" را ساخته که از فیلم‌های محبوب منتقدان بودند.

"جمینی من" در کنار نام این کارگردان مطرح جشنواره‌ها، "ویل اسمیت" یکی از ستاره‌های هالیوود را دارد و همینطور از جدیدترین تکنولوژی این روزها در سینما یعنی جوان کردن بازیگران استفاده کرده. همینطور این فیلم 120 فریم فیلمبرداری شده ( به جای 24 فریم) که باعث می‌شود جزئیات بصری فیلم بسیار بیشتر شود و به صورت سه بعدی در سینماها به اکران درآمده.

"ویل اسمیت" درباره‌ی تکنولوژی به کار رفته در فیلم گفته "در واقع در سکانس‌هایی که فکر می‌کنیم، دو ویل اسمیت را می‌بینیم اینطور نیست و یکی است. او گفته کاراکتر جوان خودش نیست و جوان نشده. بلکه صد در صد آن شخصیت به صورت دیجیتالی ساخته شده". شرکتی که روی جلوه‌های ویژه این فیلم کار کرده گفته بر اساس ظاهر این بازیگر در سریال "پرنس بل-ایر" و فیلم "پسران بد" اسمیت جوان را طراحی کرده‌اند. 

منتقد گاردین اما درباره این فیلم نوشت "همه‌ی تکنولوژی‌های جوان کردن در جهان نمی‌توانند این فیلم علمی-تخیلی احمقانه را که درباره‌ی هیت‌من شبیه‌سازی شده است، قابل قبول کند".

"جمینی من" درباره‌ی قاتلی 51 ساله به اسم "هنری بروگان" است که می‌خواهد از این کار دست بکشد. اما رئیس‌هایش کسی را می‌فرستند تا هنری را بکشد. ولی او متوجه می‌شود که آدمکش جوان خودش است که شبیه‌سازی شده.  

بازیگران دیگر "جمینی من" در کنار "ویل اسمیت"، "ماری الیزابت وینستد"، "کلیو اون" و "بندیکت ونگ" هستند و این فیلم قرار است در 54 منطقه از جمله بریتانیا، روسیه و مکزیک به نمایش دربیاید.

13WILL-SMITH-articleLarge-v2

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها