{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

برگزیدگان جشنواره فیلم لندن

کدخبر : 775

با اعلام برندگان شصت و سومین دوره از جشنواره فیلم لندن، دو فیلمی که برای اسکار بخش بین‌الملل 2020 ثبت نام کرده بودند، توانستند شانس خود را برای حضور در میان فیلم‌های برتر اسکار بیشتر کنند. در کنار این دو فیلم، "گسل" ساخته "سهیل امیرشریفی" به‌عنوان بهترین فیلم کوتاه جشنواره لندن شناخته شد.

اقتصاد هنر آنلاین: پس از اعلام فیلم‌های برتر جشنواره فیلم لندن، نماینده اسکار کشور کلمبیا که فیلمی از "آلخاندرو لاندز" به نام "مونوس" است توانست به‌عنوان بهترین فیلم جشنواره لندن انتخاب شود. اولین اکران جهانی این فیلم در جشنواره "ساندنس" بود که آنجا هم جایزه ویژه هیئت داوران را کسب کرد. این فیلم در حال حاضر در سینماها به اکران درآمده.

monos

فیلم "آنتلانتیک" ساخته "ماتی دیاپ" که محصول "نت‌فلیکس" و کشف شده در جشنواره کن است (و توانست به‌خاطر کارگردانش که اولین زن آفریقایی بود که در بخش اصلی جشنواره کن رقابت کرد تاریخ ساز شود) در جشنواره فیلم لندن جایزه "ساترلند" که مخصوص فیلم‌های اول بلند است را بدست آورد. فیلم "دیاپ" نماینده اسکار کشور سنگال است و قبل از پخش آن در 29 نوامبر (8 آذر) از نت‌فلیکس قرار است به صورت محدود در سینماها نمایش پیدا کند.

atlantics

در کنار این دو جایزه، مستند "شورش سفید" به کارگردانی "روبیکا شاه" جایزه "گریرسون" را گرفت. این مستند برگرفته از فیلم کوتاه همین کارگردان است که گسترش پیدا کرده و به مستند تبدیل شده. "شورش سفید" به تاثیرات حرکت‌ پانک‌ها بر سیاست بریتانیا در اواخر دهه 70 میلادی می‌پردازد.

شورش سفید

فیلم "گسل" به کارگردانی "سهیل امیرشریفی" جایزه بهترین فیلم کوتاه را کسب کرد. این فیلم کوتاه ایرانی پس‌لرزه‌های حادثه‌ای که در مدرسه اتفاق افتاده را بررسی می‌کند.

مطابق اعلام جشنواره 60 درصد فیلم‌هایی که در تمام بخش‌ها به نمایش درآمده‌اند را کارگردانان زن ساخته‌اند. مدیر جشنواره فیلم لندن "تریشیا توتل" بیان کرده "جشنواره ما متمایزترین، ضروری‌ترین و کامل‌ترین فیلم‌ها از سراسر جهان را پررنگ می‌کند و جشنواره‌ای عالی بوده است. با تماشاگرانی که توسط فیلم‌ها متاثر، برانگیخته و مبهوت شده‌اند". او در بیانیه‌ی رسمی جشنواره گفت "بسیار از داورانمان سپاس‌گزاریم به‌خاطر زمانی که در این هفته برای انتخاب برگزیدگان گذاشتند. می‌دانم که به‌خاطر کیفیت بالای فیلم‌های نامزد شده بعضی از تصمیم‌گیری‌ها بسیار سخت بوده‌اند و هیئت داوران صداقت، مهارت و علاقه‌ی شدیدی را با خود در بحث‌ها آوردند".

هیئت داوران امسال شامل "واش وستمرلند" برای بخش اصلی مسابقه، "جسیکا هاسنر" برای بخش فیلم اولی، "یانس فورد" برای بخش مستند و "جکی دیویز" برای بخش فیلم کوتاه بوده‌اند.

برندگان هر بخش در کنار جوایزشان پرینت 35 میلی‌تری فیلم برگزیده را دریافت کردند.

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها