{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

وضعیت اکران پاییزی سینما

کدخبر : 779

اکران فیلم‌های جدید توانست فروش بد چند ماه اخیر سینمای ایران را بهبود ببخشد. علاوه بر نگاهی به فیلم‌های موفق پاییزیِ، ماه مهر درگیشه، فیلم‌های ماه دوم پاییز که قرار است به سینماها بیایند را بشناسید.

اقتصاد هنر آنلاین- شفق ابوسبا؛ بعد از اکران ناامید کننده‌ی دو ماه مرداد و شهریورِ فیلم‌های ایرانی در سینما، با شروع نمایش پاییزی، فیلم‌های جدید توانستند گیشه را تکانی دهند. "ماجرای نیمروز، رد خون" با شروع اکرانش توانست صدرنشین جدول فروش هفتگی شود. و پس از گذشت حدود دو هفته از اکرانش به فروشی معادل 2 میلیارد و 370 میلیون تومان رسید. این رقم در مقایسه با میزان فروش فیلم‌های به نمایش درآمده با ماه‌های پیش که پس از حدود 2 ماه اکران هنوز به نصف این فروش هم نرسیدند نشان می‌دهد که اوضاع به نفع سینما در حال تغییر است.

بعد از فیلم "محمدحسین مهدویان" این "مسخره‌باز" بود که توانست به‌عنوان فیلمی متفاوت خود را مطرح کند و روند نزولی تعداد مخاطب در سینما را به نفع خودش تغییر دهد. با حضور بازیگران مطرح، روایتی جذاب و تبلیغات فراوان می‌توان امیدوار بود که اولین ساخته "همایون غنی‌زاده" که از تئاتر به سینما آمده سرنوشتی بهتر از "سرکوب" ساخته‌ی "رضا گوران" دیگر تئاتری فیلم اولی، از نظر فروش پیدا کند. با وجود اینکه تنها یک هفته از اکران "مسخره باز" می‌گذرد؛ این فیلم توانسته فروش خوبی داشته باشد.

فیلم‌های "درخونگاه"، "پیلوت" و "سال دوم دانشکده من" از دیگر فیلم‌های به نمایش درآمده در ماه مهر هستند.

مسخره باز

خبرها حاکی از آن است که با پایان عزاداری‌های ماه محرم و صفر و شروع دومین ماه پاییز چند فیلم دیگر که احتمال می‌رود می‌توانند در گیشه موفق باشند در سینماها به اکران درخواهند آمد. یکی از دلایل آن نیز امکان از سرگیری نمایش فیلم‌های کمدی است که در ماه‌های عزاداری ممنوع است و عمده فروش سینمای ایران به طور معمول از این فیلم‌ها است.

"مطرب" ساخته "مصطفی کیایی" فیلمی کمدی با بازی "الناز شاکردوست"، "پرویز پرستویی" و "محسن کیایی" است. این فیلم داستان زندگی خانواده‌ایست که به ترکیه می‌روند و درگیر ماجراهایی می‌شوند. گفته شده کارگردان این فیلم در ابتدا قصد داشته "مطرب" را در لندن جلوی دوربین ببرد ولی چنین چیزی ممکن نشده.

مطرب

کمدی بعدی که احتمالا در آبان به سینماها می‌آید "خوب، بد، جلف2 ارتش سری" است. تهیه‌کننده‌ی این فیلم "محسن چگینی" و کارگردانی آن را "پیمان قاسم‌خانی" برعهده دارد. "سام درخشانی" و "پژمان جمشیدی" بازیگران این فیلم هستند.

خو بد جلف

"سمفونی نهم" به کارگردانی "محمدرضا هنرمند" دیگر فیلم اکران پاییزی خواهد بود. "حمید فرخ‌نژاد"، "ساره بیات"، "محمدرضا فروتن"، "پژمان بازغی"، "مهرداد صدیقیان" و "هدی زین‌العابدین" بازیگران فیلم هستند.

فیلم+سینمایی+سمفونی+نهم

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها