{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 823

انجمن هنر هفتم در شهر کن فرانسه برنامه‌ای را با نام "تمرکز روی سینمای ایران" برگزار می‌کند. در این برنامه دو فیلم "بنفشه آفریقایی" و "درساژ" به نمایش در خواهند آمد.

به گزارش هنر ام‌روز: انجمن هنر هفتم قصد دارد در شهر کن دو فیلم ایرانی را به منظور تمرکز بر سینمای ایران به نمایش دربیاورد. این برنامه در تاریخ  2 آبان در شهر کن فرانسه برگزار می‌شود. ابتدا فیلم "بنفشه آفریقایی" و پس از آن فیلم "درساژ" دیگر فیلم ایرانی نمایش خواهند یافت.

در فیلم "بنفشه آفریقایی" به کارگردانی "مونا زندی حقیقی"، "فاطمه معتمدآریا"، "رضا بابک" و "سعیدآقاخانی" به نقش آفرینی پرداخته‌اند. فیلم درباره شوکت، زنی میانسال است که متوجه می‌شود همسر اولش فریدون توسط فرزندانشان به خانه سالمندان منتقل شده است. او به همراهی همسر دومش رضا تصمیم می‌گیرند تا مرد را به خانه خود بیاورند. با حضور فریدون در خانه، رابطه شکوت و فریدون تغییراتی می‌کند.

بازیگران فیلم "درساژ" به کارگردانی "پویا بادکوبه" هم "علی مصفا"، "شبنم مقدمی"، "هوشنگ توکلی"،"علیرضا ثانی‌فر"،"علیرضا آقاخانی"، "یسنا میرطهماسب"، "باسط رضایی"، "به‌آفرید غفاریان"، "شایان فصیح‌زاده" و "نگار مقدم" هستند.

"درساژ" درباره‌ی دختری نوجوان است که بیشتر وقت خود را با دوستانش می‌گذراند. روزی آن‌ها تصمیم می‌گیرند دست به کاری هیجان انگیز بزنند و این حرکت تاثیر عمیقی روی شخصیت اصلی فیلم می‌گذارد. "درساژ" به تهیه‌کنندگی "روح الله برادری" و "سمیرا برادری" پیش از این در جشنواره‌های متعدد جهانی حضور داشته و جوایزی از جمله تقدیر ویژه هیأت داوران بخش "نسل" جشنواره برلین و سیمرغ بهترین فیلم اول جشنواره جهانی فجر را دریافت کرده است.

پخش بین‌المللی فیلم "درساژ" و "بنفشه آفریقایی" را "نسرین میرشب" برعهده دارد.

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها