{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

به شایعات توجه نکنید:

کدخبر : 829

در پی انتشار خبری مبنی بر بلیت فروشی برای سی و ششمین دوره از جشنواره فیلم کوتاه تهران، روابط عمومی انجمن سینمای جوان این خبر را تکذیب کرد و گفت این موضوع در دست بررسی است ولی هنوز تایید نشده است. همینطور درباره‌ی اعضای هیئت انتخاب و فیلم‌های منتخب توضیحاتی ارائه کردند.

به گزارش هنر ام‌روز، در چند سال اخیر تماشاگران فیلم کوتاه در جشنواره فیلم کوتاه تهران برای ورود به سالن و دیدن فیلم‌ها به‌خاطر ازدحام زیاد جمعیت و بی‌نظمی در سالن با مشکل جدی برای دیدن فیلم‌ها روبرو بودند. در کنار شلوغی بیش از حد سالن که تماشاگران را مجبور می‌کرد بین ردیف‌ها و روی زمین سالن سینما بنشینند وفیلم‌ها را ببینند، تمرکز اصلی بیشتر از آنکه بر روی فیلم‌ها باشد به پیدا کردن و جا و مسائلی از این دست معطوف می‌شد. نکته دیگر انتخاب پردیس سینمایی ملت به‌عنوان سینمای جشنواره است که دسترسی به آن آسان نیست و جای پارک ماشین بسیار محدودی نیز دارد.

مجموعه این مشکلات باعث شده بود که در این سال‌ها همه از این موضوع صحبت کنند که باید فکری کرد. روابط عمومی جشنواره فیلم کوتاه تهران درباره‌ی شایعه فروش بلیت برای حل بخشی از این مشکلات به هنر ام‌روز توضیح داد "احتمال اینکه بخواهیم امسال برای اولین بار بلیت بفروشیم وجود دارد اما این مسئله هنوز تایید نشده". در ادامه اضافه کرد که اگر قرار باشد بلیت به فروش برسد، فروش آن به صورت اینترنتی خواهد بود و در گیشه این اتفاق نخواهد افتاد. نکته‌ای که قابل بررسی است این است که در صورتی که بلیت فروشی انجام بگیرد آیا سودی از فروش این فیلم‌ها به فیلمسازان خواهد رسید یا خیر؟

روابط عمومی جشواره در مورد هیئت انتخاب سی و ششمین دوره فیلم کوتاه تهران گفت "هیئت انتخاب در حال تماشا و انتخاب فیلم‌ها هستند، ولی برای جلوگیری از شبهات احتمالی فعلا نام این اشخاص را منتشر نخواهیم کرد". او درباره‌ی تاریخ اعلام اعضای هیئت انتخاب و فیلم‌های برگزیده هم گفت هفته‌ی آینده پس از نهایی شدن فهرست فیلم‌ها تیم هیئت انتخاب مشخص خواهد شد و پس از آن به فاصله حدود دو روز نام‌ فیلم‌های انتخاب شده منتشر خواهد شد.

روابط عمومی جشنواره همینطور گفت که برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به این رویداد مرجع اصلی سایت انجمن سینمای جوان و جشنواره است.

*

سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به‌دبیری "سیدصادق موسوی"، 19 تا 24 آبان‌ماه سال جاری در پردیس سینما گالری ملت برگزار می‌شود.

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها