{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 836

فیلم "خانه پدری" ساخته "کیانوش عیاری" پس از نزدیک به یک دهه از اول آبان ماه اکران می‌شود.

هنر ام‌روز- فاطمه اسماعیلی: فیلم خانه پدری به نویسندگی و کارگردانی و تهیه کنندگی "کیانوش عیاری" پس از نزدیک به یک دهه فاصله از ساخت این فیلم از چهارشنبه یک آبان ماه در سینماهای سراسر کشور به روی پرده خواهد رفت. احتمالا اصلاحاتی جزئی در این فیلم انجام شده و با رده‌بندی سنی بالای ۱۵ سال اکران می‌شود.

این فیلم چند سال قبل به دلیل وجود یک صحنه خشن با مشکلاتی در اکران روبرو و در روز اول اکران عمومی از پرده پایین کشیده شد. پیش از این هم مجوز نمایش آن در سینماهای هنر و تجربه صادر شده بود که با مخالفت عیاری همراه بود. اما الان با توجه به رده بندی سنی و اصلاح احتمالی از این هفته در سینماها به نمایش درمی‌آید.

"خانه پدری" برنده‌ تندیس بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین کارگردانی از هشتمین جشن انجمن منتقدان سینمایی است.

این فیلم که قصه اتفاق‌های یک خانه قدیمی را از سال ۱۳۰۸ (اواخر دوره قاجار) تا ۱۳۷۹ روایت می‌کند با بازیگرانی همچون "مهدی هاشمی، شهاب حسینی و مهران رجبی، ناصر هاشمی، مینا ساداتی، نازنین فراهانی" و… این فیلم در چند اپیزود ساخته شده و مسائل و مشکلات زنان ایران را در هفتاد سال اخیر به تصویر کشیده‌است. در این فیلم "ناصر هاشمی" (نقش جوانی) و "مهدی هاشمی" (نقش میانسالی) کاراکتر اصلی این فیلم را که روایت زندگی‌اش از پانزده تا هشتاد سالگی به تصویر کشیده شده، بازی می‌کنند.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها