{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

انیمیشن امیرهوشنگ معین این بار در تایوان

کدخبر : 871

انیمیشن "گرگم و گله می‌برم" به کارگردانی "امیرهوشنگ معین" در جشنواره بین المللی "کواندو" تایوان به رقابت می‌پردازد.

هنر ام‌روز-فاطمه اسماعیلی: جشنواره بین المللی انیمیشن "کواندو" در ۳ بخش فیلم‌های منتخب تایوانی، دانشجوئی و رقابتی برگزار می‌شود و انیمیشن"گرگم و گله می‌برم" با ۳۴ فیلم از دیگر کشورها رقابت می‌کند و قرار است، جایزه ۲ هزار دلاری این رویداد به بهترین فیلم کوتاه بخش رقابتی در مراسم اختتامیه اهدا شود.

این انیمیشن کوتاه 8 دقیقه‌ای به کارگردانی "امیرهوشنگ معین" در سال ۲۰۱۸ ساخته شده است و پیش از آن یک انیمیشن 32 ثانیه به نام "یک درخت پرتغالی" را در کارنامه خود دارد.

"گرگم و گله می‌برم" یک انیمیشن دیجیتالی است که در آن کودکان، داستان آشنای گرگ و بزغاله‌ها را در مدرسه به شکل نمایشِ عروسکی به اجرا در می‌آورند و بزِ مادر در فراغ بزغاله‌هایش و گرگِ خشمگین در تنهایی‌اش، با هم رودررو می‌شوند و مثل همیشه گرگ شکست می‌خورد.

همچنین این اثر در بخش مسابقه جهانی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن پاریس موفق به دریافت جایزه بزرگ شد و جایزه نیوفیس از بیست‌ودومین جشنواره"مدیا آرت" ژاپن، جایزه بهترین فیلم کودکان از جشنواره "گلدن کوکر" بلغارستان، جایزه بهترین انیمیشن کوتاه از جشنواره فیلم تریپولی لبنان و جایزه‌ بهترین فیلم بخش رویاهای کودکانه جشنواره فیلم‌های انیمیشن "اینسومنیا" روسیه از جمله موفقیت‌های این اثر پویانمایی است.

به‌گفته‌ مسئولان برگزاری این جشنواره بیش از ۲۰ هزار نفر هر سال برای تماشای فیلم‌های انیمیشن در زمان انجام این رویداد هنری به محل برگزاری جشنواره مراجعه می‌کنند.

هشتمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن "کواندو تایوان" از ۵ تا ۱۲ آبان ۱۳۹۸ (۲۷ اکتبر تا ۴ نوامبر ۲۰۱۹) برگزار می‌شود.

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها