{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

قصر شیرین برنده دو جایزه بین المللی

کدخبر : 916

جشنواره فیلم آنتالیا جایزه بهترین کارگردانی را به "رضا میرکریمی" و بهترین بازیگر مرد را به "حامد بهداد" برای فیلم "قصر شیرین" اهدا شد.

هنر ام‌روز- فاطمه اسماعیلی: مراسم اختتامیه پنجاه و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم آنتالیا شامگاه ۹ آبان به پایان رسید و جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر به "رضا میرکریمی" و "حامد بهداد" برای فیلم "قصر شیرین" نماینده سینمای ایران رسید.

فیلم "قصر شیرین" به کارگردانی "رضا میرکریمی" و پخش بین‌المللی شرکت ایریماژ در دوازدهمین حضور بین‌المللی‌اش دو جایزه دیگر دریافت کرد.جشنواره بین المللی فیلم پرتغال طلایی آنتالیا هر ساله در آنتالیا ترکیه برگزار می‌شود. 

داوران این جشنواره که 10 فیلم را در بخش مسابقه بین المللی فیلم‌های بلند داوری کرده‌اند، شامل این نفرات می‌شوند: "وولفگانگ بکر" (کارگردان آلمانی فیلم "خداحافظ، لنین" و تهیه‌کننده بین‌المللی – رئیس هیات داوران)، "جی جئون" (تهیه‌کننده کره‌ای فیلم‌های "چانگ دونگ لی" و یکی از مدیران جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان)، "اوا پوشچینسکا" (تهیه‌کننده لهستانی فیلم‌های "ایدا" و "جنگ سرد" ساخته "پاول پاولیکوفسکی"، "یوهانا تر استیگ" (بازیگر بین‌المللی سینمای هلند) و "رونار رونارسون" (کارگردان جوان و سینمای ایسلند). 

پنجاه و ششمین دوره این جشنواره با عنوان "بازگشت به خود" به همت وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه و شهرداری شهر آنتالیا برگزار شد. در این جشنواره 66 اثر از 69 کارگردان از 29 کشور در بخش‌های فیلم بلند داخلی و بین المللی، کوتاه و مستند داخلی، سینمای جهان، پرتغل طلایی برای کودکان اکران شده‌اند.

فیلم قصر شیرین به همراه 9 فیلم دیگر در کشورهای "تونس، لبنان، قطر سوئد، کرواسی، مجارستان، جمهوری چکیا، بلژیک، فرانسه، برزیل، آلمان، روآندا، ژاپن، اسلواکی، اسلوونی، صربستان و نروژ" در بخش فیلم‌های بین المللی بلند سینمایی که "ولفانگ بکر" کارگردان و فیلم‌نامه نویس آلمانی ریاست هیئت داوری آن را بر عهده دارد، رقابت کرد.

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها