{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

هم زمانی اسکار و بفتا با برلیناله 2020

کدخبر : 922

"جشنواره بین المللی فیلم برلین" که هرساله در فوریه در برلین آلمان برگزار می‌شود، تاریخ آن امسال به دلیل هم زمانی با جشنواره "اسکار و بفتا" تغییر پیدا کرده بود اما از سال آینده به زمان اصلی خود باز می‌گردد.

به گزارش هنر امروز به نقل از اسکرین دیلی، "جشنواره بین‌المللی فیلم برلین" یا "برلیناله" که در سال ۲۰۲۰ به دلیل تطابق پیدا نکردن زمانی با اسکار و بفتا در تاریخی متفاوت برگزار می‌شود، از سال ۲۰۲۱ به تاریخ اصلی خود بازمی‌گردد.

 با توجه به این که جوایز اسکار در سال ۲۰۲۰ یک هفته زودتر از تاریخ معمول در ۹ فوریه برگزار می‌شود، مسئولان برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم برلین نیز برای جلوگیری از هم‌پوشانی زمانی با این جوایز، تاریخ هفتادمین دوره این جشنواره را دو هفته عقب کشیدند. 

طی سال‌های اخیر مراسم جوایز بفتا همیشه در میانه جشنواره برلین و مراسم اعطای جوایز سینمایی اسکار نیز در فاصله ای کوتاه پس از جشنواره فیلم برلین برگزار می‌شد.

اما براساس اعلام مسئولان جشنواره فیلم برلین، هفتاد و یکمین دوره این رویداد سینمایی با بازگشت به تاریخ اصلی خود از تاریخ ۱۱ تا ۲۱ فوریه ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد و این به آن معناست که اسکار ۲۰۲۱ نیز در تاریخ اصلی خود یعنی ۲۸ فوریه برگزار می‌شود. 

هفتادمین جشنواره فیلم برلین از تاریخ ۲۰ فوریه تا اول مارس (۱ تا۱۱ اسفند) برگزار می‌شود و این اولین سال حضور "کارلو شاتریان"به عنوان دبیر جشنواره برلین است که جایگزین "دیتر کاسلیک" دبیر باسابقه این جشنواره شده است.

هرساله حدوداً 400 فیلم در انواع و ژانرهای مختلف از کشورهای سراسر جهان حضور دارند. این جشنواره بخش‌های متفاوتی دارد و فیلم‌سازان مختلف می‌توانند در این رویداد شرکت نمایند.

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها