{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

حضور بین المللی اولین فیلم علیرضا معتمدی

کدخبر : 969

فیلم "رضا" به کارگردانی "علیرضا معتمدی" در جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون به نمایش در می‌آید.

هنر ام‌روز-فاطمه اسماعیلی: فیلم سینمایی "رضا" نخستین ساخته "علیرضا معتمدی" در تازه‌ترین حضور جهانی خود در بخش مسابقه اصلی هفتمین جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون به نمایش درمی‌آید.

این جشنواره از ۹ تا ۱۹ آبان/۳۱ اکتبر تا ۱۰ نوامبر در اسپانیا در حال برگزاری‌ست.

در این فیلم "سحر دولتشاهی، ستاره پسیانی، رضا داوودنژاد، سولماز غنی، افسر اسدی و علیرضا معتمدی" بازی می‌کنند و عرضه و پخش جهانی آن را "محمد اطبایی" (مستقل‌های ایرانی) بر عهده دارد.

پیش از این در جشنواره‌های معتبری از جمله "سائوپائولو، بمبئی، بلفور، پکن، هانوی، سن‌ دیه‌گو" و ... حضور داشته و جوایز متعددی را دریافت کرده است.

"علیرضا معتمدی" پیش از این نویسنده فیلم‌های "متل قو، آقای هفت رنگ، صحنه جرم ورود ممنوع" بوده است و فیلم "رضا" اولین تجربه او به عنوان کارگردان یک اثر است.

"رضا" که به تازگی به مدت ۶ هفته در ۹۰ سینما در کشور فرانسه به اکران عمومی درآمده به زودی در چند کشور دیگر نیز اکران خواهد شد. نمایش داخلی آن نیز به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین فیلم‌های گروه هنروتجربه وارد نُهمین ماه خود شده است و همچنان ادامه دارد.

"دبورا یانگ" نویسنده هالیوود ریپورتر که فیلم را در جشنواره جهانی فجر تماشا کرده در یادداشتی ابتکار وسواس‌گونه فیلم‌هایی مانند "رضا" را از نشانه‌های از نوگرایی سینمای ایران دانسته‌است. او در ادامه طولانی‌شدن پلان‌های فیلم را خسته‌کننده عنوان کرده‌است.

در خلاصه داستان آن آمده است: "فاطی از رضا طلاق می‌گیرد اما رضا هنوز او را دوست دارد و نمی‌خواهد او را فراموش کند".

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها