{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 981

در هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی سینمای ایران سه جایزه را دریافت کرد. این رویداد سینمایی در بارسلون اسپانیا برگزار شد.

هنر ام‌روز- فاطمه اسماعیلی: در هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی از تاریخ ۳۰ اکتبر تا ۱۰ نوامبر (۸ تا ۱۷ آبان) برگزار شد و فیلم "رضا" به نویسندگی و کارگردانی "علیرضا معتمدی" جایزه بهترین فیلم بخش اصلی جشنواره را از آن خود کرد و "شهرام مکری" نیز برای نویسندگی و کارگردانی فیلم "هجوم" جایزه بهترین کارگردانی بخش دیسکاوری را دریافت کرد."روح‌الله حجازی" نیز برای فیلم "اتاق تاریک" موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه بخش پانورامای جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون شد.

بارسلون اسپانیا با هدف نزدیک کردن مخاطبان محصولات فرهنگی با روایت‌ها و داستان‌های قاره آسیا و نمایش گزیده تولیدات سینمایی ۲۵ کشور این قاره میزبان این جشنواره بوده است.

"مغزهای کوچک زنگ زده" به کارگردانی "هومن سیدی"، "رقص پا" ساخته "مزدک میرعابدینی"، "روزهای نارنجی"ساخته "آرش لاهوتی"، "اردک‌لی" از "بهروز غریب‌پور"،‌ "یه‌وا" ساخته "آناهید آباد"، "اولین امضا برای رعنا" به کارگردانی "علی ژکان"، "نسترن‌های وحشی" ساخته "رهبر قنبری"،‌ "پاستاریونی" از "سهیل موفق"و "آستیگمات" ساخته "مجیدرضا مصطفوی" دیگر فیلم‌های سینماگران ایرانی حاضر در این رویداد سینمایی بودند.

فیلم "رضا" پیش از این در رویدادهای سینمایی بین المللی از جمله "جشنواره فیلم آنتروو بلفور، بیستمین جشنواره فیلم بمبئی وجشنواره فیلم سائو پائولو" حضور داشته است.

 

 

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها