{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 3214

آدرین برودی (به انگلیسی: Adrien Brody) (زادهٔ ۱۴ آوریل ۱۹۷۳) بازیگر برندهٔ جایزه اسکار آمریکایی است.

به گزارش هنر ام‌روز،  برودی این جایزه را در سال ۲۰۰۲ به‌خاطر بازی در فیلم پیانیست ساخته رومن پولانسکی به‌دست‌آورد. نکته قابل توجه در مورد برودی، این است که او جوان‌ترین بازیگری است که تاکنون در سن ۲۹ سالگی جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را کسب کرده‌است. 

زندگی و حرفه
آدرین برودی در وودهاون کوئینز به دنیا آمد. مادر او سیلویا پلاچی یک عکاس روزنامه‌نگار و پدرش الیوت برودی پروفسور بازنشسته تاریخ و نقاش هستند. پدر برودی یک یهودی و مادرش زاده بوداپست و فرزند پدری کاتولیک و مادری یهودی است.
عمده شهرت برودی به خاطر بازی در فیلم پیانیست (۲۰۰۲) و دریافت جایزه اسکار در همان سال بوده‌است. او برای ارائه بهترین بازی در نقش کسی که تمام داشته‌هایش را از دست داده، در طول ۶ هفته نزدیک به ۱۴ کیلوگرم وزن کم کرده بود. برودی در طول مدت ساخت فیلم بسیاری از اموال شخصی‌اش (شامل آپارتمان و ماشین‌اش) را رها کرده و خود را از خانواده و دوستانش جدا نموده بود.

 

نکاتی دربارهٔ آدرین
بینی آدرین ۳ بار شکسته شده‌است. او در سال ۱۹۹۲ در یک تصادف موتورسیکلت از روی یک ماشین پرتاب شد و به شدت صدمه دید و حدود یک ماه در بیمارستان بستری بود. در سال ۱۹۹۹ بینی آدرین در پشت صحنهٔ فیلم شکست اما او حاضر نشد که بینی اش را جراحی کند و آن را یکی از ویژگی‌های مهم خود معرفی کرد. برودی در آستانهٔ ستاره شدن نامزد دریافت جایزهٔ ایندیپندنت اسپریت شد. او به خاطر روش منحصربه‌فردش در بازیگری با آل پاچینو مقایسه شده‌است. برودی بعد از بازی در پیانیست در ۴ فیلم کاملاً متفاوت ظاهر شد. او در فیلم دهکده در نقش نوا پرسی، مرد جوان معلول ذهنی ظاهر شد. در سال ۲۰۰۵ برودی در فیلم کینگ کنگ به عنوان نویسنده (جک دریسکول) ایفای نقش کرد و در همان سال در فیلم جذاب ژاکت حضور یافت. برای ایفای نقش جک استارکس، برودی مدتی در یک زندان اقامت کرد تا به شخصیت استارکس نزدیک تر شود. آدرین در طول تصویربرداری ژاکت از کارگردان تقاضا کرد که او را در سردخانه قرار دهند تا بیشتر بتواند احساس ترس را در خود حس کند و به تماشاگر انتقال دهد. آدرین در لیست ۱۰۰ چهره محبوب جهان که توسط شبکه VH۱ ارائه شد در جایگاه ۲۱ قرار گرفت. در سال ۲۰۰۴ او به عنوان بهترین مرد با پوشش کامل در آمریکا توسط مجله Esquire انتخاب شد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها