{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 3499

۲ فیلم کوتاه ایرانی «گهواره سکوت» ساخته مصطفی مهربان و «پنجره» ساخته ستاره کریمی در بخش بین‌الملل دومین دوره جشنواره بین‌المللی «Itaúna» برزیل نمایش داده خواهند شد.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری صبا، جشنواره بین‌المللی «Itaúna» برزیل، با هدف حمایت و ترویج فرهنگ سینمایی از طریق نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های رایگان برای عموم در تلاش است تا فیلمسازان جوان را ترغیب به کشف روش‌های جدید برقراری ارتباط با جهان کند. در این دوره از جشنواره ۲۲۲۵ فیلم از ۹۱ کشور جهان شرکت کرده و ۷۳ فیلم منتخب این دوره از جشنواره شده‌اند که ۲ فیلم کوتاه ایرانی «گهواره سکوت» ساخته مصطفی مهربان و  «پنجره» ساخته ستاره کریمی از ایران جزو آن‌ها هستند.

در خلاصه داستان «گهواره سکوت» آمده است: رسول باید گهواره‌ای را به همسر دوست شهیدش برساند. با بازگشت موقتی رسول از جنگ و جنوب به شمال ایران، لعیا قصد دارد این بار با او به جنگ برود. گهواره دلیلی می‌شود تا رسول از خواسته همسرش، لعیا سر باز زند.

 

عوامل «گهواره سکوت» عبارتند از نویسنده و کارگردان: مصطفی مهربان، بازیگران: اکرم رادنیا، آناهیتا خسروی، حدیقه سمیع‌پور، کاظم نظری، مریم داداشی، تصویربردار: مجتبی کوهکن، صدابردار: مهرداد معظمی، تدوین و صداگذاری: مجتبی کوهکن، طراح صحنه و لباس: مصطفی مهربان، دستیار کارگردان: مرتضی غلامی، دستیار تصویر: امیر کوهکن، عکاس و منشی صحنه: مرضیه حیدری، تهیه‌کننده: مصطفی مهربان و انجمن سینمای جوانان رودبار.

همچنین در خلاصه داستان «پنجره» آمده است: ما تصویری هستیم از اون کس که در ما زندگی میکنه، گاهی نزدیک به خودمون گاهی خیلی دور… تا حالا خودت رو گم کردی؟

پنجره به نویسندگی و کارگردانی: ستاره کریمی، با بازی: کیانا رستگارنژاد، صدابرداری: مهگل صابری و تدوین: عرفان چوخیده ساخته شده است.

دومین دوره جشنواره بین‌المللی «Itaúna» برزیل به دلیل شیوع ویروس کرونا با رعایت اقدامات بهداشتی WHO به صورت آنلاین خواهد بود که در سه بخش، با نمایش آثار داخلی و بین‌المللی و کارگاه‌های سینمایی با متخصصان حوزه سینمای کوتاه در تاریخ ۲۸ آوریل (هشت اردیبهشت) الی ۱۳ مه ۲۳ اردیبهشت به مدت ۱۵ روز برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها