{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 4065

سه جایزه اصلی جشنواره فیلم Itaúna برزیل به «گهواره سکوت» رسید.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری صبا، مصطفی مهربان در ادامه موفقیت‌های بین‌المللی خود با فیلم کوتاه «گهواره سکوت» سه جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر زن برای آناهیتا خسروی را از دومین دوره جشنواره بین‌المللی Itaúna برزیل از آن خود کرد.

«گهواره سکوت» که در پنج شاخه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه، بهترین فیلمبرداری و بهترین بازیگر زن کاندید جایزه شده بود، با فیلم‌هایی از کشورهای اسپانیا، انگلیس، مکزیک، آمریکا به رقابت پرداخت و موفق شد سه جایزه اصلی جشنواره را از آن خود کند. جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردانی به مصطفی مهربان و جایزه بهترین بازیگر زن به آناهیتا خسروی رسید.

در خلاصه داستان «گهواره سکوت» آمده است: رسول باید گهواره‌ای را به همسر دوست شهیدش برساند. با بازگشت موقتی رسول از جنگ و جنوب به شمال ایران، لعیا قصد دارد این بار با او به جنگ برود. گهواره بهانه‌ای می‌شود تا رسول از خواسته همسرش، لعیا سر باز زند.

عوامل گهواره سکوت عبارتند از نویسنده و کارگردان: مصطفی مهربان، بازیگران: آناهیتا خسروی، رویا رادنیا، حدیقه سمیع‌پور، کاظم نظری، مریم داداشی، مدیر فیلمبرداری: مجتبی کوهکن، صدابردار: مهرداد معظمی، تدوین و صداگذاری: مجتبی کوهکن، طراح صحنه و لباس: مصطفی مهربان، دستیار کارگردان: مرتضی غلامی، دستیار فیلمبردار: امیر کوهکن، عکاس و منشی صحنه: مرضیه حیدری، مشاور رسانه: فرنوش آبا، تهیه‌کننده: مصطفی مهربان و انجمن سینمای جوانان رودبار.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها