{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

کدخبر : 4472

جایزه یک عمر دستاورد هنری شانزدهمین دوره جشنواره فیلم رم به «کوانتین تارانتینو» فیلمساز سرشناس هالیوودی اهدا می‌شود.

به گزارش هنر ام‌روز به نقل از خبرگزاری ایرنا، جشنواره بین‌المللی فیلم رم با اهدای جایزه یک عمر دستاورد هنری از عملکرد کوئنتین تارانتینو که با فیلم جنگوی زنجیرگسسته (۲۰۱۲) دِین خود را به ژانر وسترن اسپاگتی یا وسترن ایتالیایی ادا کرد، تقدیر می‌کند.

تارانتینو در این رویداد که از ۱۴ تا ۲۴ اکتبر (۲۲ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۰) برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد و در یک جلسه پرسش و پاسخ حضوری با مخاطبان محلی حضور می‌یابد.

این فیلمساز ۵۸ ساله با انتشار بیانیه‌ای درباره کسب این جایزه گفت: زمانی بود که هر فیلم ایتالیایی‌ای که گیرم می‌آمد را تماشا می‌کردم. و بخش عمده‌ای از فعالیت هنریم را به ساخت نسخه خودم از این فیلم‌ها گذراندم. بنابراین کسب جایزه یک عمر دستاورد هنری از جشنواره فیلم رم fantastico (معادل ایتالیایی واژه معرکه) است.

در این دوره از جشنواره فیلم رم علاوه بر تارانتینو به تیم برتون، کارگردان فیلم‌هایی چون ادوارد دست قیچی، چارلی و کارخانه شکلات سازی و سیاره میمون‌ها، نیز جایزه یک عمر دستاورد هنری اعطا خواهد شد. متولیان این رویداد سینمایی از برتون به عنوان یکی از اصیل‌ترین کارگردانان صنعت فیلمسازی آمریکا یاد کردند که می‌تواند یک جهان بصری قابل تشخیص را روی پرده سینما ببرد.

برتون نیز مثل تارانتینو برای شرکت در این جشنواره به پایتخت ایتالیا سفر خواهد کرد. وی در اظهارنظری در این باره گفت: کسب این افتخار از جشنواره فیلم رم برایم خیلی خاص است. ( کارگردانان ایتالیایی چون فدریکو) فلینی، ماریو باوا و داریو آرجنتو همگی در زندگی برایم الهام‌بخش بودند و دریافت این جایزه در رم، جایی که عاشقانه دوستش دارم، شهری که بودن در آن مثل این است که در نقش اصلی فیلم زندگی خودت بازی می‌کنی، برایم بار عاطفی دارد.

مرور آثار آرتور پن کارگردان فقید فیلمهایی چون بانی و کلاید و معجزه‌گر و برگزاری یک جلسه پرسش و پاسخ با حضور زیدی اسمیت رمان نویس برجسته انگلیسی، از جمله برنامه‌های شانزدهمین جشنواره فیلم رم است. برنامه کامل این جشنواره ششم اکتبر (۱۴ مهر ۱۴۰۰) اعلام می‌شود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها