{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

حواشی بازسازی کلیسای نوتردام

کدخبر : 727

بعد از گذشت حدود پنج ماه از حادثه آتش سوزی کلیسا نوتردام در پاریس، قدم‌هایی که توسط متخصصین برای بازسازی این بنای تاریخی برداشته شده مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش اقتصاد هنر آنلاین، آوارهای بازمانده‌ی زیادی که در شبستان کلیسا افتاده بودند مانند چوب‌های سوخته شده و کاشی‌ها، توسط ربات‌ها جمع‌آوری شده‌اند. دلیل استفاده از ربات‌ها ریسک بالایی بوده که جان کارگران را می‌توانسته تهدید کند. این عملیات به زودی تمام خواهد شد. از موادی که از کلیسا خارج شده‌ است برای انجام آزمایش‌ قرار است استفاده کنند.

بازسازی کلیسا

پنجره‌های بالایی شبستان و تاق گنبدی کلیسا برای حفاظت از آن‌ها برداشته شده‌اند. سرپوش‌های موقتی جاگذاری شده تا کلیسا را از باران در امان نگه دارد. پنجره‌های پایینی اما هنوز سرجایشان قرار دارند.

بازسازی کلیسا

داخل شبستان شبکه‌های محافظ توری نصب شده تا در صورتی که بخش‌های باقی مانده سقف یا سنگ‌تراشی‌ها سقوط کردند نقش محافظ را داشته باشند. مجسمه مریم باکره از مجموعه خارج شده در حالی که مجسمه‌های معروف باروک محراب اصلی، که سوگند پادشاه لویی سیزدهم را نمایش می‌دهد، در داخل محصور شده است.

بازسازی کلیسا

آتش این بنا را به شدت ضعیف کرده است. سقف‌ها بیشتر قدرت ساختاری خود را از دست داده‌اند. نبود سقف و تاج کلیسا ریسک زیادی را به دیوارها وارد کرده است.

بازسازی کلیسا

همچنان نگرانی‌های زیادی نسبت به تاق‌ها وجود دارد چراکه بعضی از سنگ‌تراشی‌ها پایین افتاده‌اند و باید زمانی از نو ساخته شوند. مداخلات زیادی صورت گرفته تا تخریب‌های ممکنی که دیوارها را تهدید می‌کند به حداقل برساند. همه پشت‌بندهای خارجی با قاب‌های چوبی تقویت شده‌اند تا در صورتی که تاق‌ها نتوانستند این وزن را تحمل کنند مانع از فروپاشی بنا بشوند.

بازسازی کلیسا

تعداد زیادی از تیرهای چوبی 18 متری بالای تاق‌ها قرار گرفته‌اند تا دسترسی به این مجموعه را برای بازسازی راحت کند.

بازسازی کلیسا

شیروانی‌های شمال؛ غرب و جنوب با سازه‌های چوبی تقویت شده‌‌اند. گالری برج جنوبی با کمربندهای فیبری مراقبت شده. همینطور دو ستون داخلی کتدرال که به خاطر آتش ضایع شده بودند تقویت شده‌اند.

بازسازی کلیسا

430 تن از کاشی‌های سربی که سقف این کلیسا را پوشش می‌داده کاملا نابود شده است. بخشی از این سرب‌ها در شبستان ریخته، بخشی از آن بر روی دیوارها ذوب شده و بعضی از آن به غبار تبدیل شده و به شکل ابرهای غلیظ در غرب پاریس پراکنده شده. نگرانی از آلودگی سربی باعث شد که در بیشتر ماه آگوست عملیات تقویت‌سازی متوقف شود. وسایل مخصوصی مثل ماسک و لباس‌های مخصوص کار برای حفظ سلامت کارگران در نظر گرفته شده. در اطراف کلیسا و همسایگی آن تست‌های زیادی برای اندازه‌گیری میزان آلودگی انجام شده تا سلامت کسی در خاطر قرار نگیرد.

بازسازی کلیسا

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها در آینده خروج داربست‌های فلزی خواهد بود. خارج کردن این داربست‌های فلزی که قبل از آتش‌سوزی برای بازسازی نصب شده بودند با ریسک بالایی همراه خواهد بود. برنامه ریزی برای روند بازسازی به شکلی است که احتمالا در تابستان 2020 به پایان خواهد رسید.

 

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها