{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

آخرین وضعیت از محل سوخته در بازار تبریز

کدخبر : 766

مدیر پایگاه جهانی بازار تبریز از وجود "شیر هیدرانت" در بازار و استفاده از سیستم هوشمند اعلان حریق برای جلوگیری از بروز مجدد چنین حوادثی در بازسازی بازار سوخته خبر داد.

اقتصاد هنر آنلاین- زهرا ره‌گشای: "حسین اسماعیلی" مدیر پایگاه جهانی بازار تبریز درباره‌ی روند بازسازی بازار سوخته گفت: تا الان 80 درصد بازسازی قسمت‌هایی که سوخته بود، انجام شده است و تنها حدود 20 درصد آن باقی مانده‌است. اکثر مغازه‌ها شروع به فعالیت کردند و درحال حاضر وضعیت خوبی برقرار است.

اسماعیلی درباره‌ی تدابیری که باید در نظر گرفته شود تا دوباره چنین اتفاق‌هایی رخ ندهد، گفت: ابتدا خود بازاریان باید دقت داشته باشند و مواد اشتعال‌زا را کمتر وارد بازار کنند. همچنین از انبار کردن بیش‌ از حد مواد اشتعال‌زا در بازار خودداری کنند؛ به هر حال آن‌جا بازار است و انبار نیست. مسئله دیگر این است که حتما باید سرایدار شبانه‌ای استخدام شود تا در وقوع اتفاق هشدار باشد و سریعا اطلاع دهد. اما کاری که ما کردیم این بود که شیر هیدرانت آتش‌نشانی را در بازار قرار دادیم تا در بروز دوباره‌ی چنین حادثه‌ای بتوانیم خیلی زودتر برای اطفای حریق از آن کمک بگیریم. اما مهمترین مسئله بحث اعلان حریق است. که ما با بعضی از شرکت‌های دانش بنیان درباره‌ی این سیستم‌ها رایزنی کردیم و طرح‌هایی را ازشان گرفتیم که در صورت مساعدت شهرداری و آتش‌نشانی می‌توانیم این سیستم را در سرتاسر بازار جای‌گذاری کنیم. درنتیجه حتی در صورتی که جرقه‌ای روشن شود این سیستم می‌تواند به ما هشدار دهد و ما همان جرقه را در نطفه خفه کنیم.

"حسین اسماعیلی" درباره‌ی وجود سیستم‌های هوشمند در دیگر بناهای تاریخی گفت:  اماکن دیگر که جزء میراث فرهنگی است و از همان سیستم‌های هوشمند استفاده می‌کنند. این بناها زیر نظر میراث فرهنگی هستند اما متولی بازار، بازاریان هستند و جزء اماکن شخصی محسوب می‌شود. بنابراین خود بازاریان باید دقت زیاد داشته باشند تا دیگر همچین حادثه‌ای اتفاق نیفتد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها