{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

هویت آموزشی ایران در معرض نابودی

کدخبر : 809

معاون میراث فرهنگی تهران درباره‌ی بازسازی نیمه کاره‌ی مدرسه‌ی دارالفنون گفت: مرمت این بنا به‌خاطر نبود بودجه متوقف شده است.

اقتصاد هنر آنلاین- زهرا ره‌گشای: "محسن شیخ‌الاسلامی" معاون میراث فرهنگی تهران درباره‌‌ی وضعیت نابه‌سامان مدرسه دارالفنون به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: مدرسه دارالفنون از آثار شاخص تهران و ثبت میراث ملی است که موضوع مرمت این بنا در چند وقت گذشته دوباره مطرح شد که بازسازی نیمه‌کاره‌ آن در نهایت تکمیل شود. منتها در بحث بودجه طبق معمول متوقف شد. متاسفانه اعتبار ما خیلی محدود است و برای آنجا چیزی پیش‌بینی نشده است.

شیخ‌الاسلامی درباره‌ی روند این بازسازی گفت: دارالفنون حدودا از سال 75 که محیط آموزشی بود به صورت ناپیوسته مرمت می‌شد. طوری‌که هروقت اعتباری تزریق می‌شد کارهایی صورت می‌گرفت. فعالیت‌هایی که تا الآن برای این بنا صورت گرفته به هیچ‌وجه غلط و بی ربطی نبوده منتها تکمیل نشده است. متاسفانه بخش‌‌هایی بیشتر کار شده و بخش‌هایی کمتر. اما نکته‌ی مهم این است که هیچ‌وقت بحث تخریب و نوساز دارالفنون مطرح نبوده بلکه بحث مرمت و بازسازی آن مطرح بوده است.

معاون میراث فرهنگی از آینده‌ی مدرسه دارالفنون چنین گفت: درباره‌ی وضعیت دارالفنون این ایده مطرح است که در نهایت کاربرد آموزشی و یا چنین عنوانی داشته باشد. چون پیش از این هم در واقع دانش‌سرای آموزش و پرورش بوده است. تا الان در روند بازسازی مدرسه دارالفنون درها و پنجره‌ها ساخته شده و خیلی کارهای دیگر انجام شده است. اگر بودجه‌ی درستی به ما داده شود حداکثر تا یک‌سال آینده مرمت این بنا تمام می‌شود.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها