{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} ℃ {{weatherData.main.temp}}

آخرین وضعیت از معبد آناهیتا

کدخبر : 855

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کنگاور در استان کرمانشاه درباره‌ی شرایط حال حاضر و مرمت "معبد آناهیتا" توضیحاتی داد.

هنرام‌روز-زهرا ره‌گشای: "فاطمه خدادی" رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کنگاور درباره‌ی وضعیت مرمت معبد آناهیتا به خبرنگار هنرام‌روز گفت: این معبد در حال حاضر به مرمت نیاز دارد. طی روزهای آینده هیات ایتالیایی قرار است مدتی در این‌جا حضور پیدا کنند و پژوهشی در مورد معبد انجام دهند. پس از پایان پژوهش و مستندسازی‌ این گروه و بررسی‌هایی که قرار است انجام ‌دهند، مرمت "معبد آناهیتا" شروع می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کنگاور درباره‌ی پاکسازی محوطه "معبد آناهیتا" گفت: پاکسازی محیط معبد را با کمک سازمان‌های مردم نهاد سالی دوبار انجام می‌دهیم.

"فاطمه خدادی" درباره‌‌ی ساخت و سازهای اطراف معبد گفت: در واقع ما یگان و کارشناس‌هایی داریم که از ساخت و سازها و حتی مرمت‌هایی که می‌خواهد اطراف "معبد آناهیتا" انجام شود، سرکشی می‌کنند. در واقع هرکسی از مردم بخواهد اطراف معبد، خانه‌ی خود را بازسازی و مرمت کند و یا بخواهد ساخت و سازی داشته باشد ابتدا باید از کارشناس‌های ما اجازه بگیرد تا بعد بتواند مجوز خود را از شهرداری درخواست کند.

خدادای درباره‌ی هزینه‌ی مرمت این معبد هم گفت: هزینه مرمت سال گذشته حدود 200 میلیارد تومان بود. مطمئنا امسال این هزینه خیلی بیشتر می‌شود. ولی تا این مستندسازی و پژوهش گروه ایتالیایی تمام نشود هیچ قول مرمتی داده نخواهد شد.

 

ارسال نظر:

  • پربازدیدترین ها
  • پربحث ترین ها